۱۳۲ هزار و ۴۴۰ لرستانی از خدمات بهداشتی درمانی سپاه بهره مند شدند

خرم‌آباد - ایرنا - ۱۳۲ هزار و ۴۴۰ لرستانی تا کنون در بحث مقابله با ویروس کرونا از خدمات بهداشتی درمانی سپاه استان بهره مند شده اند.

رییس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در قالب طرح بسیج محله محور ۷۰هزار و ۳۹۲ نفر ساماندهی شدند که از این تعداد ۶۵هزار و ۱۵۷ نفر در کارهای رفع آلودگی و غربالگری بکارگیری شدند.
سرهنگ مصطفی امیری اظهار داشت: ۴۲۱ نفر روز پزشک عمومی،۶۳ نفرروز پزشک متخصص، ۶۲۳ نفرروز پرستار و ۵۷۵ نفرروز بهداشتکار بصورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم استان هستند.
وی به وضعیت غربالگری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: در این غربالگری ۱۰هزار نفر تا کنون شناسایی شده و بیش از هزار نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی ادامه داد: روند و شیوه غربالگری ما در جهان بی نظیر بوده تا آنجا که برای بسیاری کشور ها به یک الگو تبدیل شده است.
امیری در خصوص چگونگی کفن و دفن افرادی که در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند اظهار داشت: ۱۸ تیم غسال توسط بسیج طلاب تشکیل شده است. اینها از جان خود گذشته اند تا امروز خانواده ها نگرانی از بابت غسل و کفن نداشته باشند.
رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان به تهیه و تولید لوازم بهداشتی مورد نیاز برای مبارزه با این ویروس اشاره کرد و گفت: ۶۲ کارگاه تولید ماسک با تولید روزانه ۳۰هزار عدد توسط سپاه استان راه اندازی شده و تا این لحظه ۴۶۵هزار ماسک در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی استان قرار دادیم.
وی خرید سه دستگاه تنفس مصنوعی و تحویل آنها به همراه پنج هزار لیتر الکل به دانشگاه علوم پزشکی استان را از دیگر خدمات این نهاد مردمی عنوان کرد.
امیری افزود: در این مدت۲۶۲ هزار و ۲۶۳ عدد دستکش نیز در بین مردم توزیع شد.
سرهنگ مصطفی امیری به وضعیت نقاهتگاه سپاه استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه استقبال از این مکان بخوبی انجام نشده، در واقع چهار یا پنج نفر بیشتر از این مکان استفاده نکردند.
وی ادامه داد: ما مانند کشورهای غربی نیستیم و حفظ شان و کرامت مردم برایمان اهمیت بالایی دارد، از طرف دیگر نمیتوانیم مردم را مجبور به حضور و استراحت در این مرکز کنیم و این در حالی است که این نقاهتگاه ۷۶ تختخوابی از امکانات بسیار بالایی برخوردار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =