۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83755401
۰ نفر

برچسب‌ها

توجه به حوزه مسکن در بحث تحولات اقتصادی حایز اهمیت است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین سهم مسکن در اقتصاد کشور را یک سوم برشمرد و گفت: برای توسعه، شکوفایی و تحولات اقتصادی پرداختن به این حوزه بسیار حایز اهمیت است.

علی فرخزاد روز شنبه در نخستین جلسه شورای تامین مسکن استان قزوین، تصریح کرد: با توجه به اینکه قزوین در حوزه مسکن مهر کشور با کمترین مشکلات روبرو بود، در حوزه طرح اقدام ملی مسکن نیز می‌تواند گام‌های اساسی و موثری را بردارد.

وی با اشاره به سهم حدود ۱۰ هزار واحدی استان در طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت موجود و تعداد مقتاضیان، ظرفیت پنج هزار واحد دیگر می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات مردم منطقه نیز باشد.

این مسوول عمرانی، پرداختن به موضوعاتی مانند سیما و منظر شهری، تامین خدمات زیربنایی و نوع  بهره برداری از واحدها را در این طرح قابل توجه دانست و تاکید کرد: برای انجام این مسایل دستگاه‌های ذیربط باید ورود جدی به این بخش‌ها داشته و در حوزه تامین اعتبارات مالی نیز آن چه برعهده استان قرار داده شده، عملی شود.

فرخزاد با اشاره به اینکه ۲۵۰ هکتار از اراضی مهرگان پیش از این برای توسعه این ناحیه شهری در نظر گرفته شده بود، گفت: خوشبختانه این میزان از اراضی برای این نگاه داشته شد تا ما ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف در راستای اجرای طرح مسکن مهر، بعدها از این زمین‌ها برای کاربری مسکونی استفاده کنیم.

به گفته وی، طرح اقدام ملی مسکن همچنین می‌تواند گره‌گشای برخی مشلات در حوزه موقوفه بودن اراضی باشد تا ضمن بهره‌مندی از این نوع زمین‌ها، شاهد رفع معضلات این بخش نیز باشیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین با تاکید بر استفاده از منابع بومی در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، افزود: برای این کار از طراحی، نظارت، مشاور و پیمانکار گرفته تا مصالح ساختمانی باید تا حد ممکن از ظرفیت و امکانات موجود در سطح منطقه بهره‌مند شد.

فرخزاد در ادامه به رفع مشکل تعاونی مسکن ارتش، واگذاری اراضی بلااستفاده موجود در اختیار دستگاه‌های دولتی و تعیین و تکلیف نهایی آنها با توجه به وضعیت اقتصادی دولت و همچنین مشخص شدن وضعیت خانه‌های سازمانی تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان که در اختیار برخی دستگاه‌های اجرایی قرار دارد، تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =