کمیته امداد ۱۶ آشپزخانه مهدوی در استان کرمانشاه برپا می‌کند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل کمیته امداد (ره) کرمانشاه با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان بیش از ۱۶ آشپزخانه مهدوی در استان برپا می‌شود، گفت: این آشپزخانه‌ها به منظور پاسخگویی به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص راه‌اندازی «رزمایش گسترده مواسات و همدلی» و اجرای پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره برپا خواهد شد.

«محسن رخصی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در نیمه ماه مبارک شعبان مبنی بر ایجاد رزمایش گسترده مواسات و همدلی در کشور برای کمک به نیازمندان، افزود: کمیته امداد در آستانه ماه مبارک رمضان پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره را به اجرا درآورده است.

وی با بیان اینکه طرح همسفره به صورت جهادی به منظور پاسخگویی به فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص راه ­اندازی رزمایش گسترده مواسات و همدلی برای دستگیری و کمک به نیازمندان اجرا می شود، عنوان کرد: طرح همسفره به منظور ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان که یک روش خاص انفاق است اجرا می شود.

او با تاکید بر اینکه سنت نیکوی اطعام نیازمندان از بدو تأسیس کمیته امداد یکی از رئوس مهم خدمات این نهاد بوده تا جایی که که لوگوی کمیته امداد مزین به آیه شریفه اطعام شده است، بیان کرد: کمیته امداد استان کرمانشاه به منظور اجرای طرح همسفره بیش از ۱۶ آشپزخانه مهدوی با هدف طبخ و توزیع غذا برای خانوارهای نیازمند و محروم دایر خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: کمیته امداد در این آشپزخانه ها با کمک خیران نیک اندیش و سازمان و ادارات همسو غذای رایگان برای خانوارهای نیازمند تهیه و طبخ خواهد کرد.

رخصی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور نیز، بیان کرد: ناظرین نهادهای بهداشتی براساس پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا بر روند طبخ و توزیع غذا در آشپزخانه های مهدوی نظارت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دفاتر کمیته امداد آماده دریافت کمک های مردمی برای تهیه و طبخ غذا برای نیازمندان در آشپزخانه های مهدوی هستند، تصریح کرد: امیدواریم خیران همچون همیشه یاور این نهاد در اجرای این طرح خداپسندانه باشند.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه حدود ۱۷۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۳۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تا امروز ۸۰ هزار و ۸۶۸ نفر بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

کیانوش جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۵۵ هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و سه هزار و ۵۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.