ارائه به‌روزترین روشهای تشخیصی توسط کارشناسان علوم آزمایشگاهی

تهران - ایرنا - عضو گروه هماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: متخصصان و کارشناسان علوم آزمایشگاهی در این حوزه به عنوان خط مقدم شناسایی ویروس کرونا با آخرین روش‌ها و متدهای تشخیصی خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهند.

مهدی الله بخشیان روز شنبه با اعلام این مطلب و اشاره به مراجعه مردم و ارائه نمونه‌ها از سایر مراکز درمانی به آزمایشگاه‌های کل کشور گفت: در این روزهای کرونایی این مراکز به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند که این فشار کاری بیش از حد مشکل خستگی و فرسودگی کادر علوم آزمایشگاهی را دوچندان می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی خطاب به هموطنان توصیه کرد: به نمایندگی از کارشناسان و متخصصان علوم آزمایشگاهی از مردم خواهشمندم توصیه‌ها را جدی بگیرند چرا که ابتلا به بیماری کرونا یک تهدید جانی برای تمام گروه‌ها است.

الله بخشیان ضمن مقایسه ویروس کرونا با آنفلوانزا و یا سرماخوردگی توضیح داد: هیچ وقت تخت‌های بیمارستانی به شکلی محسوس درگیر بیماران آنفلوانزا نبود ولی در حال حاضر با وضعیتی مواجه هستیم که کرونا تقریباً بیش از ۵۰ درصد ظرفیت بیمارستانی را درگیر کرده است.

وی با بیان اینکه راه پیشگیری از کرونا کاملاً مشخص است تاکید کرد: باید افراد در خانه‌های خود بمانند تا زنجیره انتقال شکسته شود، در غیر این صورت کشور با فاجعه‌ای جبران ناپذیر مواجه خواهد شد و ممکن است برخی از مردم زمانی به خود بیایند که تعداد زیادی از عزیزان خود را از دست داده باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه کووید ۱۹ پیر و جوان نمی‌شناسد و اصلاً با هیچ فردی شوخی ندارد، اظهار کرد: در این شرایط بحرانی کادر بهداشتی و درمانی در خطر هستند و این عزیزان از کادری که بر بالین بیمار حاضر است تا فردی که در آزمایشگاه و یا بدنه اداری درمان فعالیت می‌کند جان خود را در کف دستشان گذاشته اند.

کادر درمان ۱۰۰ برابر دیگران در معرض خطر کرونا هستند

عضو گروه هماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: کادر درمان ۱۰۰ برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر کرونا هستند.

وی با اشاره به دشواری‌های محیط‌های آزمایشگاهی تشخیصی ویروسی، اظهار کرد: متخصصان و کارشناسان علوم آزمایشگاهی در این حوزه به عنوان خط مقدم شناسایی ویروس کرونا با آخرین روش‌ها و متدهای تشخیصی خدمات ویژه ای ارائه می‌دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: متخصصان و کارشناسان علوم آزمایشگاهی با نمونه‌های مستقیم بیماران در ارتباط هستند که این موضوع ریسک‌ها و مخاطرات این بخش را دوچندان می‌کند.

به گفته الله بخشیان، یکی از بیشترین گروه‌های خطر کادر درمان متخصصین و کارشناسان در آزمایشگاه‌ها هستند، چون به شکل مستقیم با نمونه‌هایی سروکار دارند که گاهاً مملو از ویروس است و در چشم برهم زدنی می‌تواند این افراد را آلوده کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =