۷۵درصد اصناف کم‌خطر چهارمحال و بختیاری کد رهگیری بهداشتی گرفتند

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون۳۰ هزار معادل ۷۵ درصد اصناف کم‌خطر استان در سامانه خود اظهاری سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و موفق به دریافت کد رهگیری بهداشتی شدند.

سید راشد جزایری روز شنبه در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: ۴۳ هزار صنف در استان ثبت شده است که از این تعداد ۴۰ هزار صنف کم‌خطر هستند و از این تعداد تاکنون ۳۰ هزار متصدی این اصناف در سامانه خوداظهاری ثبت نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: اصناف با ثبت‌نام در سامانه سلامت و دریافت کد رهگیری بهداشتی ، موظف می‌شوند که هولوگرام دریافتی را در محل کسب خود نصب کرده و پروتکل‌های خودمراقبتی را با جدیت رعایت کنند.
جزایری، از نظارت ۱۲۱ تیم تخصصی ۲ نفره دانشگاه علوم پزشکی بر این اصناف خبر داد و گفت: این بازرسان با فرم مشخص در کنار ۱۱ تیم مشترک متشکل از نمایندگان فرمانداری‌ها، اتاق اصناف، اماکن و تعزیرات بر بازار استان نظارت می‌کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در راستای ضدعفونی کردن محیط این اصناف، ۳ هزار لیتر آب ژاول در سطح استان توزیع شده است.

جزایری، با اشاره به بازگشت تعدادی از همشهریان مقیم در کشور کویت، افزود: تاکنون تعدادی از هم استانهای‌های مقیم کشور کویت به استان بازگشته‌اند و این افراد باید به مدت ۱۴ روز در خانه قرنطینه شوند، تا خطر انتقال ویروس از این افراد به اعضای خانواده و سایر هم استانی‌های وجود نداشته باشد.

به گزارش ایرنا، دریافت کد رهگیری اصناف کم‌خطر تا پنجم اردیبهشت تمدید شده است.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =