ناوگان اتوبوس درون‌شهری بجنورد فعالیت خود را ازسر گرفت

بجنورد - ایرنا - سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد اعلام کرد: در قالب اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، فعالیت اتوبوس‌های درون‌شهری مرکز استان خراسان شمالی از امروز - شنبه- با ۷۰ درصد ظرفیت آغاز شد.

حمیدرضا شافعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق دستورالعمل های ابلاغی، علیرغم خدمات رسانی اتوبوس های درون شهری، از آنان خواسته شده ضمن پرهیز از دریافت وجه نقد، از ماسک و دستکش استفاده و مسافران را با رعایت فاصله استاندارد ۱.۵ تا ۲ متری در صندلی های علامت گذاری شده، بنشانند.

وی یادآور شد: همچنین به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کابین راننده با استفاده از سلفون از مسافران جداسازی شده و پرداخت ها به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی اظهار داشت: همچنین مسافرانی که کارت الکترونیک استفاده از سامانه حمل و نقل اتوبوسی را ندارند می توانند با نصب نرم افزار و دریافت کد «کیو آر» هزینه سفر خود را با ۱۰ درصد تخفیف پرداخت کنند.
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: به منظور ایجاد فضای سالم تر تاکید زیادی بر تهویه هوا و باز کردن پنجره ها شده تا احتمال ابتلا به ویروس کرونا کمتر شود.
شافعی یادآور شد: بر این اساس از مجموع ۶۰ دستگاه اتوبوس ناوگان اتوبوس رانی بجنورد، ۴۲ دستگاه فعالیت خود را آغاز کرده اند و در صورتی که برخی از خطوط شهری به علت تعداد بالای مسافر، نیازمند افزایش ناوگان باشد، در این خصوص اقدام خواهد شد.
بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =