تلاش مجمع فرهنگی مداحان البرز برای شکست کرونا

کرج - ایرنا - مجمع فرهنگی مذهبی «حداث الحسین» متشکل از مداحان استان البرز از ابتدای همه گیری بیماری ویروسی کرونا تاکنون همپای دیگر اقشار پا به عرصه مبارزه با این بیماری گذاشته اند.

رییس مجمع فرهنگی مذهبی حداث الحسین(ع )  البرز روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این مجمع در زمینه فرهنگی مذهبی فعالیت می کند، افزود:‌  با همه گیری بیماری کرونا و ایجاد نوعی ترس و ناامیدی در مردم، مداحان عضو این مجمع حرکتی نو را آغاز کردند.

شوذب محمدی افزود: ۵۲ نفر از مداحان عضو این مجمع با ایجاد چهار گروه جهادی با عنوان «گروه های جهادی حداث الحسین» شروع به ضدعفونی تک تک معابر و خیابان های استان کردند ولی حرکت نو و جدید آن ها در این امر، انجام سرودخوانی در حین ضدعفونی بود که مردم با استماع این سرودها از پشت پنجره های منازلشان، روحیه می گرفتند.

وی با بیان اینکه سرودخوانی این مداحان مورد استقبال زیاد مردم استان قرار گرفت، اظهار داشت: ۴۵ روز از فعالیت این گروه ها می گذرد و خیابان و کوچه ای در استان نیست که آن ها حضور نیافته باشند.

محمدی با بیان اینکه متاسفانه هنوز موفق به اجرای این طرح در روستاها نشده ایم، گفت: همچنین اعضای این مجمع حدود ۴۰ بسته غذایی را از هزینه شخصی خود برای تعدادی از خانواده ها تهیه و توزیع کرده اند.

وی افزود: همچنین کارگاه تولید ماسک توسط واحد خواهران این مجمع راه اندازی شد که تاکنون حدود هشت هزار عدد ماسک تولید کرده اند.

رییس مجمع حداث الحسین (ع) البرز اضافه کرد:‌ پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه درصدد هستیم تا تعدادی بسته غذایی تهیه و به مداحانی که جلسات آن ها تعطیل و به مشکل خورده اند،‌ اهدا شود.

وی به فعالیت بنیاد دعبل خزایی که زیر نظر بیت مقام معظم رهبری و تبلیغات اسلامی فعالیت می کند،‌اشاره کرد و گفت: مسوولیت این بنیاد تحت پوشش بیمه قراردادن مداحان است که تاکنون ۴۲ نفر از مداحان استان زیر پوشش این بنیاد قرار گرفته اند.

محمدی افزود: همچنین ۱۷ نفر مداح بازنشسته در استان وجود دارند که حقوق دریافت می کنند.

۷۰۰ نفر از مداحان استان البرز عضو مجمع فرهنگی مذهبی حداث الحسین هستند که ۴۵۰ نفر از آن ها عضویت فعال در این مجمع دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =