انجام تست سرپایی کرونا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: پس از عبور از ۲ مرحله آموزش و بیماریابی فعال، مرحله غربالگری هوشمند و گسترش تست‌های سرپایی در استان آغاز شده است.

مجید شیرانی روز شنبه در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا افزود: به همین منظور ۲۸ مرکز بیماریابی سرپایی در استان پیش‌بینی شده که از این تعداد تاکنون ۲۰ مرکز فعال شده است.
وی، افزایش تعداد بیماران این استان در روزهای اخیر را ناشی از طرح غربالگری هوشمند عنوان کرد و گفت: با وجود افزایش تعداد بیماران، وخامت بیماری در استان کاهش یافته و هم‌اینک تعداد بیماران بدحال ورودی به بیمارستانهای استان نسبت به روزهای گذشته از کاهش قابل توجهی برخوردار شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری، چرخش ویروس کرونا را عامل تضعیف قدرت آن دانست و گفت: بحران اصلی را در استان پشت سر گذاشته اما اگر نتوانیم محدودیت‌ها را به روال گذشته اعمال کنیم، طول مدت بیماری در استان طولانی می‌شود.
شیرانی، تداوم محدودیت‌ها و خودمراقبتی را لازمه کنترل بحران کرونا دانست و افزود: همچنان شایع‌ترین راه انتقال ویروس، انتقال تنفسی و تماس با سطوح آلوده است از همین‌رو رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی، شیوه انتقال ویروس در استان را "خوشه‌ای" عنوان کرد و گفت: جدی نگرفتن فاصله اجتماعی در برخی خانواده‌ها سبب شیوع خوشه ای می‌شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =