۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83755273
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مصرف الکل ۹ جوان یزد را به کام مرگ کشاند

یزد- ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت ۹ نفر در استان به دلیل مصرف الکل صنعتی(متانول) خبر داد و گفت: به دنبال توزیع الکل تقلبی توسط برخی افراد سودجو، تعداد مسمومیت با آن در استان به ۸۹ نفر رسید.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه شهید صدوقی، دکتر محمود نوری شادکام افزود:  اکثر مسمومان الکل جوان هستند که چهار نفر از آنان بینایی خود را از دست داده و سایر بیماران نیز به دلیل از کار افتادن و یا بروز مشکلات کلیوی، دیالیز شدند.

وی ضدعفونی علیه کرونا با خوردن الکل را باوری غلط دانست و اظهار کرد: این قبیل نا آگاهی‌ها سبب مسمومیت افراد، نارسایی حاد کلیوی، نابینایی و حتی مرگ آنها شده است.

 نوری شادکام تصریح کرد: برخی بیماران مسموم با الکل متانول که در مراکز درمانی مسمومیت استان بستری بودند، بهبود یافته و ترخیص شدند.

مطالعات نشان می دهد، مصرف الکل ممکن است باعث نابودی سلول‌های آنتی‌بادی (که برای مبارزه با سلول‌های ویروسی ضروری‌اند) شود و در نتیجه اثر مخربی بر سیستم ایمنی فرد دارد. 

علاوه بر آن الکل ماده‌ای آب‌زداست، آب درون سلول‌ها را خارج می‌کند و باعث مرگ آنها می‌شود و مصرف آن موجب کمبود موادغذایی در شخص می‌شود و بدن را از مواد مغذی تقویت‌کننده‌ سیستم ایمنی محروم می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =