آغاز عملیات بازسازی محور آسیب دیده رویان - بلده شهرستان نور

نوشهر- ایرنا - عملیات بازسازی بخشی از راه ارتباطی رویان - بلده از توابع شهرستان نور که در اسفند ماه سال گذشته به علت رانش زمین دچار تخریب شده بود، امروز آغاز شد.

بر اثر رانش زمین در اسفند ماه گذشته در مسیر ارتباطی رویان به بلده در منطقه "‌اسپی او " در حوالی روستای گلند رودحدود ۴۰۰ متر از این مسیر تخریب شده بود.

بر اساس بررسی کارشناسان اداره راهداری و حمل و نقل جاده، این رانش زمین حدود یک میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت .

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نور روز شنبه در گفت وگو با  خبرنگار ایرنا اظهار داشت که این عملیات به دنبال مصوبه ای که جلسه ای با حضور معاون امور عمرانی و هماهنگی استانداری مازندران در فرمانداری نور  انجام شد، امروز آغاز شد.

معاون امور عمرانی و هماهنگی استانداری مازندران در اوایل ماه جاری به همراه فرماندار نور،‌ مدیران کل مدیریت بحران ،‌ بنیاد مسکن، معاونین راهداری و منابع طبیعی استان از محور گردشگرپذیر و پرتردد  آسیب دیده "رویان،‌ گلندرود به بخش بلده در منطقه "اسپی او " بازدید کردند

انجام عملیات زهکشی با هدف هدایت آب از شمال به جنوب توسط منابع طبیعی ، ساخت کانال با هدف هدایت آب به سمت رودخانه نزدیک این جاده با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز ساخت مسیر جایگزین برای تسهیل تردد خودروها با همکاری راهداری از جمله طرح هایی بود که در ان نشست مصوب و بر اجرای آن تاکید شد.      

سلیمان ایزدی افزود: هم اکنون عملیات بازسازی این محور بدون دریافت اعتبار و با استفاده از ماشین الات سنگین این اداره شروع شد تا پس رفع بحران کرونا در کشور این محور برای استفاده مسافران و گردشگران اماده باشد.

وی ابراز امیدواری کرد طبق وعده داده شده مسئولان استانداری مازندران مبنی بر نبود مشکل برای تامین اعتبار ، به زودی اعتبار اختصاص یابد تا بتوانیم در مدت تعیین شده نقاط حادثه خیز این مسیر ارتباطی را ترمیم کنیم.  

به گفته این مقام مسئول ،هم اینک آمد و شد خودروها با همه عوامل تهدید زا در این مسیر به طول بیش از ۷۰ کیلومتری به شکل موقت برقرار است.       

بخش بَلَده شهرستان نور دارای ۴۵ روستا است و از طریق سه جاده به شهرهای شمالی و تهران دسترسی دارد. فاصله بلده با جاده هراز ۵۳ کیلومتر و جاده چالوس هم ۵۵ کیلومتر است.

این بخش حدود هفت هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نور حدود ۷۵۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد.

شهرستان نور با جمعیتی دست کم ۱۳۰ هزار نفردرغرب مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha