۵ شکارچی غیرمجاز در زیرکوه دستگیر شدند

بیرجند - ایرنا - رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه گفت: پنج شکارچی غیرمجاز و متخلف در منطقه حفاظت شده شاسکوه این شهرستان بعد از ۲۴ ساعت عملیات تعقیب و گریز دستگیر شدند.

امیر صادقی روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با اطلاع از وقوع شکار غیر مجاز در منطقه حفاظت شده شاسکوه، بلافاصله محیطبانان به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با تحت پوشش قراردادن و حضور ۲۴ ساعت مستمر در منطقه، موفق به شناسایی متخلفان شکار و صید و کشف لاشه یک راس کل وحشی به همراه تعداد هشت عدد فشنگ و یک دستگاه دوربین چشمی شدند.

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه بیان کرد: با اخذ مجوز قانونی از مراجع قضایی، بازرسی از منزل یکی از متخلفان دستگیر شده انجام شد که محیط بانان موفق به کشف مقادیری گوشت متعلق به شکار یک راس کل وحشی دیگر و ۶۰ عدد فشنگ از این متخلفان شدند.

وی تصریح کرد: در این رابطه پنج نفر متخلف شکار و صید دستگیر و برای رسیدگی قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شد و ۲ خودرو از آنها توقیف شد.

صادقی یادآور شد: براساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر راس کل وحشی معادل ۲۵۰ میلیون ریال تعیین شده است که با توجه به شکار ۲ راس کل وحشی مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از متهمان اخذ خواهد شد. 

اخبار مرتبط