۵۰۰ انشعاب برق غیرمجاز در زاهدان جمع‌آوری شد

زاهدان- ایرنا- مدیر امور برق منطقه ۲ زاهدان گفت: ۵۰۰ انشعاب برق غیرمجاز امروز/ شنبه/ در منطقه سیادک و حوالی آن از توابع این شهرستان کشف و جمع‌آوری شد.

مسعود نژاد عبدالله در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی اعلام گزارش مشترکان برق مبنی بر وجود انشعاب‌های غیرمجاز در منطقه سیادک و حوالی آن تیمی از نیروهای شرکت توزیع برق با هماهنگی مقام قضایی انشعابات غیرمجاز این منطقه راشناسایی و نسبت به جمع‌آوری آن اقدام کرد.

وی ادامه داد: استفاده غیرمجاز از انرژی برق یکی از چالش‌های جدی شرکت توزیع نیروی برق است که صدمات و خسارات قابل توجهی به شبکه برق وارد می‌کند.

مدیر امور برق منطقه ۲ زاهدان بیان کرد: استفاده غیرمجاز و سرقت انرژی برق علاوه‌بر پیامدهای زیان‌بار در شبکه توزیع، موجب آسیب و خسارت به وسایل و تجهیزات الکتریکی مشترکان خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته انشعابات برق غیرمجاز هفت میلیارد ریال به حوزه شرکت توزیع برق شهر زاهدان خسارت وارد کرده است افزود: هزار انشعاب غیرمجاز سال گذشته در بخش برق منطقه ۲ زاهدان جمع‌آوری شده است.

نژاد عبدالله ادامه‌داد: افراد با داشتن مدرک معتبر دال بر تملک اراضی و احراز هویت می‌توانند به امورات برق زاهدان و یا از طریق نام‌نویسی در اپلیکیشن خدمات غیرحضوری شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان به قید فوریت انشعاب دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، به برکت انقلاب اسلامی بیش‌از پنج هزار و ۴۵۵ روستا معادل ۹۳.۴ درصد روستاهای دارای مجوز  سیستان و بلوچستان از نعمت برق برخوردار هستند.

 قبل از  پیروزی انقلاب مشترکین برق در سیستان و بلوچستان ۴۳ هزار و ۷۱۶ مشترک بوده و هم‌اینک به ۸۴۵ هزار و ۶۴۸ مشترک رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =