۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83755200
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۲۳ هزار و ۲۱۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۶۶۸ هزار و ۹۸۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۷۷۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۵۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هفت هزار و ۹۷۳ واحد افزایش به ۲۳۳ هزار و ۵۳۱  واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۳۰۲ واحد رشد به ۱۵۵ هزار و ۳۱۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۳۲ هزار و ۳۳۵ واحد افزایش به رقم ۸۵۵ هزار و ۶۰ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۷ هزار و ۲۰۵ واحد و شاخص بازار دوم ۴۶ هزار و ۴۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۵۷۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۷۱ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۵۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۸۴۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۹۱ واحد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۹۸۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۵۰ واحد و سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری خوارزمی، سالمین و خدمات انفورماتیک در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۳۷ میلیون و ۸۶۵ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۶۵۱  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۲۵۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هشت هزار و ۴۳۸  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۹ هزار و ۸۹  میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) و سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) بر شاخص این بازار داشتند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =