۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83755179
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزایش ترددها موجب سختی روزهای آینده است

یزد- ایرنا- به نظر می‌رسد در این شرایط و با شیوه‌ای که عموم مردم در پیش گرفته‌اند در روزهای آینده دوباره فشار بر پرسنل خسته بهداشت و درمان اوج خواهد گرفت و گرفتاری‌های جامعه افزایش خواهد یافت.

کاش این مردمی که تقریبا حضورشان در شهر به حالت عادی برگشته به خاطر جان خود و عزیزانشان درک می‌کردند که برای خیابان‌گردی، ییلاق رفتن، برای خریدهای غیر ضروری و بطور کلی برای جبران یک ماه خانه نشینی و برای برگشت به شرایط عادی و فراموشی حفاظت فردی هنوز خیلی زود است.

اگر سخت‌گیری های دولت‌ها از جمله در کشور ما کمتر شده و بتدریج با شعار فاصله‌گذاری هوشمند می‌خواهند بعضی مشاغل فعالیت‌شان را از سر گیرند به خاطر این است که بین دوراهی اقتصاد و سلامت باید تصمیم سختی گرفته شود.

فرقی نمی کند، در حال حاضر همه دنیا این مشکل را دارند، منتهی کم و زیاد دارد و برای ما که تحت فشارهای مختلف و تحریم‌های ناجوانمردانه قرار داریم بسیار شدیدتر است.

مردم باید به یکدیگر کمک کنند و راه حل معقول این است که آنها که از نظر اقتصادی می‌توانند و اجباری ندارند حتما در خانه بمانند و این شلوغی و ازدحام شهرها و خیابان‌ها و جاده‌ها کمتر شود تا هموطنان شان که به دلیل مشاغل خاص خدماتی یا بهداشتی و درمانی و... یا اجبار و فشارهای شدید مالی مجبورند به سر کار بروند را غیر مستقیم گرفتار نکنند.

و این یعنی بهترین روش کمک به خود و دیگران و کشور .

دکتر "سید حسین طباطبایی" رییس دانشکده دندانپزشکی استان  یزد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =