فوت ناشی از حوادث کار در مازندران ۱۶درصد افزایش یافت

ساری- ایرنا- پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد که درسال گذشته ۱۰۲ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان باختند که ۱۶ درصد بیشتر از سال ۹۷ است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،شهرستان ساری با ۱۸ مورد ، آمل با ۱۴ و نور با ۹ مورد بیشترین و شهرستان های تنکابن با یک  کشته کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

بر اساس این گزارش ، مهم ترین علت مرگ افراد در حوادث کار مازندران مربوط به سقوط از بلندی و برق گرفتگی به ترتیب با ۴۷ و ۱۹ نفر بوده است ، برخورد با جسم سخت هم ۲۰ نفر و مرگ ناشی از  سوختگی  نیز از دیگر علل مرگ در حوادث کار استان ذکر شده است.

همچنین ماه مرداد با ۱۴ کشته  و اردیبهشت با ۱۲ مورد ،مرگبارترین ماه برای کارگران مازندرانی بود و تفکیک سنی کشته شدگان هم نشان می دهد که ۲۸ نفر از فوت شدگان در سن ۲۱ تا ۴۰ سالگی قرار داشتند.

۸۴ تن از قربانیان حوادث کار در مازندران طی سال گذشته متاهل و بقیه مجرد بودند و همچنین پنج نفر از فوت شدگان حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی بودند.

طبق گزارش پزشکی قانونی مازندران  مصدومیت حادثه کار در استان طی سال ۹۸  نشان نسبت به سال ماقبل ۲درصد بیشتر شده است یعنی ۹۳۰ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

همچنین بر اساس این گزارش بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =