استاندار : کمبودهای شبکه آموزشی دانش آموزی "شاد" در گیلان جبران شود

رشت _ ایرنا _ استاندار گیلان گفت: کمبودهای شبکه آموزشی دانش آموزی "شاد" در این استان جبران شود تا دانش آموزان بتوانند به این شبکه متصل شوند.

ارسلان زارع غروب روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان در استانداری افزود : در روزهای نخست و گام های اولیه ایجاد شبکه آموزشی شاد هستیم که برای پیوستن دانش آموزان به این شبکه کمبودها و نواقص باید جبران شود.

رییس شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: اگر چه جز، استان های پیشرو به لحاظ پیوستن مدیران، معلمان و دانش آموزان به شبکه شاد هستیم اما میزان اتصال دانش آموزان به این شبکه آموزشی را باید تقویت کنیم.

زارع با بیان اینکه دولت تدبیر و امید همواره در برنامه های خود دانش آموزان را به عنوان سرمایه های آینده کشور در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: در ٢ ماه گذشته در جریان شیوع ویروس کرونا به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب آموزشی و علمی دانش آموزان با بهره گیری از فضای مجازی در بستر اینترنت و شبکه با همکاری کادر آموزشی، دانش آموزان و خانواده ها اقداماتی انجام شده است.

وی بیان داشت: در این راستا بر اساس تاکیدات متخصصان بهداشتی و درمانی راهبرد در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان مهمترین مؤلفه برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و کاهش زنجیره انتقال ویروس و قطع آن تصمیم به تعطیلی مدارس گرفته شد،  اما آموزش تعطیل نشد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی مدارس گام های خوبی برای آموزش دانش آموزان توسط معلمان در این استان برداشته شد، بیان داشت: برای دولت بسیار مهم بود که برای ارائه آموزش در بستر فضای مجازی و مراقبت از امنیت اطلاعات برای معلمان و دانش آموزان اقدامی صورت گیرد که در این راستا شبکه آموزشی دانش آموزی "شاد" راه اندازی کرد.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: معلمان در کنار آموزش در بستر شبکه شاد و بهره گیری از آن در تقویت باورهای دینی و پرورشی دانش آموزان اهتمام داشته باشند.  

وی با گرامیداشت فرارسیدن ١٢ اردیبهشت به عنوان روز معلم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری خاطر نشان کرد: معتقدم که به طور قطع به شکل شایسته ای آیین قدردانی از معلمان نمونه استان گیلان و همه معلمان در بستر فضای مجازی و برنامه ویدیو کنفرانس برگزار شود.

 استان گیلان دارای حدود ٤٠٠ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =