تکذیب شد: ابتلای جوان لاهیجانی تصادفی به کرونا

تهران-ایرنا- با گسترش ویروس کرونا و وحشت برخاسته از شیوع آن به سراسر جهان، شایعات، نظریه‌های توطئه و اطلاعات غلط درباره‌ این بیماری نیز در حال گسترش است اما انتشار چنین اخبار جعلی در فضای کنونی جامعه که کادر درمان در حال ارایه خدمت رسانی و مقابله با ویروس کرونا می‌باشند خستگی ماموریت‌ها را بر تَن این قشر خدوم بیشتر می‌کند یکی از جدیدترین این شایعات در ایران ابتلای جوان لاهیجانی تصادفی به کرونا بود که تکذیب شد.

با همه‌گیری ویروس کرونا در جهان اطلاعات نادرست درباره‌ این ویروس به اندازه‌ای گسترش یافت که سازمان جهانی بهداشت آن ‌را «infodemic» خوانده است اینفودمیک یعنی پخش شدن حجم زیادی از اطلاعات درباره‌ یک مسئله که در عمل، حل آن را نیز با مشکل مواجه می‌کند در واقع یعنی شیوع اطلاعاتی که در بیشتر مواقع صحیح هم نیست و باعث بیماری ذهنی جامعه می‌شود. بنابراین این سازمان در تلاش است که جلوی گسترش شایعات و اطلاعات غلط درباره‌ این بیماری را بگیرد. در ایران هم مانند سایر کشورها ویروس کرونا یکی از بزرگترین بحران‌های ۲ماه اخیر به شمار می‌رود و علاوه بر این ایران با بحران گسترش اخبار جعلی مواجه است عده‌ای با انتشار تصاویر و فیلم‌های کذب از طریق فضای مجازی موجب تشویش اذهان عمومی شده‌اند و هر بار با انتشار شایعاتی سعی برهم زدن آرامش مردم را دارند یکی از این شایعات مبتلا شدن جوان لاهیجانی به کرونا بود در حالی که وی تصادف کرده بود.

شایعه: انتشار فیلم جوان لاهیجانی تصادفی مبتلا به کرونا در فضای مجازی

پاسخ به شایعه: پیمان اسدی رییس اورژانس ۱۱۵ گیلان ضمن تکذیب شایعه ابتلا جوان لاهیجانی به کرونا، گفت: جوان ۳۳ ساله لاهیجانی بر اثر حادثه تصادف مصدوم شد و مبتلا شدن وی به کرونا را تکذیب کرد وی در این خصوص تصریح کرد، در۲۸ فروردین ۱۳۹۹خورشیدی ساعت ۱۳:۱۸ طی تماس تلفنی حادثه تصادف در لاهیجان به اطلاع اورژانس گیلان رسانده شد. بر اساس مستندات موجود (سیستم اتوماسیون عملیاتی) تیم فوریت‌های پزشکی لاهیجان با سرعت و در مدت زمان مطلوب در محل حادثه حاضر شد و بنا بر اظهارات شاهدان عینی در محل حادثه، برخورد یک دستگاه خودروی پیکان به عابر پیاده موجب صدمه به عابر شده و راننده خودرو نیز متواری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =