یاری یک سازمان مردم‌نهاد خراسان شمالی به زباله‌گردها

بجنورد- ایرنا- یک سازمان مردم نهاد خراسان شمالی در بحبوحه کرونا به یاری زباله گردهایی شتافته که دیگر نمی‌توانند از این راه ارتزاق کنند و کمک‌های این تشکل مردمی به صورت بسته‌های غذایی است.

مدیر عامل موسسه پیوند مهر بخش اترک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زباله ها یکی از راه های انتقال بیماری های مختلف است و با شیوع کرونا احتمال آلودگی زباله ها به این ویروس محتمل است.

رضا وحدت افزود: پیش از شیوع کووید-19 پسماندهای خشک مانند ظروف پلاستکی، کیسه های نایلونی و حتی شیشه توسط زباله گردها جمع آوری و تفکیک می شد که با شیوع کرونا از فعالیت زباله گردها به منظور پیشگیری از این بیماری جلوگیری شد.

وی از شناسایی ۱۶۰ زباله گرد  و هم چنین ۴۰ زباله گرد کوله بر خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۱۰۰ میلیون ریال کمک مردمی برای این افراد جمع آوری شده است.

وی افزود: این کمک ها به شکل بسته های آذوقه در اختیار زباله گردها قرار می‌گیرد و قرار است برای کمک به این پویش شهرداری بجنورد نیز مبالغی کمک کند.

وی گفت: این تشکل مردم نهاد  در مورد کاهش تولید زباله و هم چنین چگونگی دفع زباله های تولیدی مانند دستکش و ماسک نیز به طور مستمر اطلاع رسانی کرده است.

وی افزود: در شرایطی که تفکیک زباله از مبدا انجام نمی شود مردم باید تلاش کنند تا زباله های کمتری تولید کنند و با رعایت موازین بهداشتی و توصیه های ایمنی پسماندهای خود را دفع کنند.

وی افزود: از مردم می خواهیم تا دستکش و ماسک مورد استفاده خود را در محیط های عمومی رها نکنند و برای کاهش مصرف پلاستیک برای خرید های خود از کیسه های پارچه ای که قابل شست وشو نیز هستند استفاده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =