۹۰ درصد رانندگان خودروهای غیربومی ساکن خراسان جنوبی هستند

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: رصد داخل استانی نشان داد بیش از ۹۰ درصد رانندگان با خودروهای دارای پلاک غیربومی، ساکن استان هستند.

سرهنگ علیرضا عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دسته از افراد شاید خودرو را از استان دیگر خریداری کرده و هنوز تعویض پلاک نکرده‌اند.  

وی گفت: بیشتر پلاک‌های غیربومی که در خراسان جنوبی تردد می‌کنند ساکن همین استان هستند و پلیس هم مدارک احراز سکونت رانندگان این پلاک‌ها را بررسی می‌کند.

رییس پلیس راهور خراسان جنوبی افزود: بیشتر شهروندان طبسی هم با توجه به اینکه زمانی این شهرستان زیرمجموعه استان یزد بوده هنوز هم پلاک یزد را نصب داشته و تعویض پلاک نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه آمار دقیقی از پلاک‌های غیربومی در استان نمی‌توان ارایه کرد اظهار داشت: برخی پلاک‌های غیربومی نیز افرادی هستند که در این استان شاغل بوده که بیشتر نظامیان و کارمندان را شامل می‌شوند.  

وی با اشاره به ترددهای زیاد بین خراسان جنوبی و استان‌های همجوار اضافه کرد: بیشتر خودروها پلاک غیر بومی دارند اما راننده بومی هست در این شرایط مدارک احراز سکونت ارایه شده و جای نگرانی در این خصوص وجود دارند.  

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هنوز هم پلیس نظارت کامل بر تردد غیربومی‌ها دارد گفت: چنانچه خودرو غیربومی بوده و مدارکی دال بر سکونت در خراسان جنوبی نداشته باشد حتما اعمال قانون خواهد شد.  

وی همچنین گفت: از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکنون ۲۵ خودرو اعمال قانون شدند که مسافر بوده و در حوزه درون شهری خراسان جنوبی با پلاک غیربومی تردد داشتند.   

سرهنگ عباسی با بیان اینکه تعداد اندکی از پلاک‌های غیربومی مسافران استان‌های دیگر هستند که در خراسان جنوبی تردد دارند افزود: این رقم نسبت به حدود ۱۵۰ هزار خودورها که در شهرهای خراسان جنوبی تردد می‌کنند ناچیز است.  

 وی با بیان اینکه تا ۳۱ فروردین همچنان از ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهرها خودداری می‌شود تصریح کرد: بیشتر خودروهای اعمال قانون شده از استان‌های غربی به خراسان جنوبی سفر کرده بودند و در زمان اجرای فاصله گذاری اجتماعی به شهرهای خود بازنگشته‌اند.

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه جاری در سراسر کشور اجرا و تا ۲۰ فروردین تمدید شد.

با مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه (۲۳ فروردین) در سراسر کشور اجرا شد و در این مرحله صنوف کم‌خطر با کسب مجوز لازم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط