استاد و شاگردی تنها شرط فعالیت آموزشگاه‌های هنری همدان

همدان- ایرنا- معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از آغاز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری در استان خبر داد و گفت: این مراکز تنها به شیوه استاد و شاگردی می‌توانند برنامه‌های آموزشی خود را دنبال کنند.

سید محمدرضا جوادی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزشگاه های آزاد هنری در سراسر استان به شرطی مجاز به فعالیت هستند که فقط یک شاگرد را پذیرفته و آموزش بدهند.

وی اضافه کرد: براساس شیوه نامه ابلاغی هر گونه تجمع هنرجویان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز آموزشی ممنوع است و تنها آموزشگاه ها با شیوه استاد و شاگردی می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

جوادی گفت: ۲۵ آموزشگاه در استان وجود دارد که می توانند به این روش برنامه های آموزشی خود را ادامه بدهند و دستورهای لازم مبنی بر رعایت نکات بهداشتی به آنها داده شده است.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان خاطرنشان کرد: رشته های هنری فرد به فرد مانند موسیقی و خوشنویسی می توانند خود را با شرایط اعلام شده وفق داده و به فعالیت ادامه بدهند.

وی افزود: مراکز عرضه محصولات فرهنگی مانند ویدئو کلوپ ها نیز که تجمع و ازدحام مشتری ندارند مجاز به ادامه دادن کسب و کار خود هستند.

۸۰ آموزشگاه هنری در استان همدان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha