شایعه است:شیوع کرونا از طریق دکل مخابراتی انگلیس

تهران-ایرنا- با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در جهان بسیاری از کشورها علاوه بر مقابله با این ویروس با بحرانی خطرناکتر از آن یعنی دامن زدن به شایعات مواجه هستند در انگلیس برخی از سلبریتی‌ها در شبکه‌های مجازی شایعه شیوع ویروس کرونا از طریق مخابرات نسل پنجم را بازتاب دادند کهبه حمله مردم به دکل‌های مخابراتی در شهرهای لیورپول، بیرمنگام، بلفاست و منچستر منجر شد به دنبال انتشار این خبر وزیر ارتباطات انگلیس این شایعه را تکذیب کرد.

با ظهور ویروس کرونا و همه‌گیر شدن آن در جهان بازار شایعات نیز داغ شد و در این میان تئوری‌های توطئه مختلفی نیز شکل گرفت که برخی از این تئوری‌ها دردسرهای زیادی برای صاحبان صنایع از جمله صنعت آی‌تی ایجاد کرد. به دنبال مطرح شدن شایعه تأثیر ۵G بر دامن زدن آن به شیوع  کرونا تعدادی از دکل‌های این فناوری در بریتانیا به طور عمدی توسط مردم خشمگین به آتش کشیده شد و با این که هرگز هیچ مدرک مستندی برای اثبات این ادعا ارائه نشد اما ظاهراً این شایعه، مردمی که از ترس کرونا خانه‌نشین شده بودند را متقاعد کرده بود تا جایی که این دکل‌ها در شهرهای لیورپول، بیرمنگام و همچنین بلفاست بریتانیا به آتش کشیده شدند این در حالی است که امروزه به دلیل دورکاری، آموزش از راه دور و...وجود اینترنت با سرعت بالا برای همه کشورهای جهان یک ضرورت به شمار می رود، تخریب دکل‌ها و ایجاد اختلال در زیرساخت‌های اینترنت بسیاری را نگران کرده است. یکی از سلبریتی‌ها که به این شایعه دامن زد وودی هارلسون بازیگر انگلیسی بود که با گذاشتن یک پست در اینستاگرام عملاً این آتش را شعله ورتر کرد. وی در اینستاگرام خود نوشت: تاکنون بسیاری از دوستانم درباره تأثیر منفی ۵G بر شیوع کرونا صحبت می کردند. البته من هنوز این موضوع را به طور کامل بررسی نکرده ام ولی به نظرم حرفی جالب است. این پست وی بیش از ۲۵هزار بار لایک و به اشتراک گذاشته شد همچنین M.I.A نیز یکی دیگر از خوانندگان رپ پرطرفدار انگلیسی است که نسبت به خطرهای ۵G ابراز نگرانی کرده بود.

شایعه:ویروس کرونا از طریق مخابرات نسل پنجم در انگلیس شیوع پیدا کرده است.

پاسخ به شایعه:حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن با انتشار متنی در تلگرام نوشته است، حملاتی به دکل‌های مخابراتی در شهرهای انگلیس انجام و برای پلیس اثبات شده که مرتکبین، این حملات را به خاطر انتشار شایعه ای که شیوع ویروس کرونا را به مخابرات نسل پنجم ربط داده است، انجام داده اند. این شایعه را چند سلبریتی، بازیگر، فوتبالیست و چهره تلویزیونی در صفحات خود در شبکه های اجتماعی دامن زده اند! بعیدی‌نژاد می‌نویسد وزارت ارتباطات انگلیس این شایعه را تکذیب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =