۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 2388
کد خبر: 83754783
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهردار استرالیا به دلیل نقض قرنطینه و شرب خمر جریمه شد

تهران – ایرنا - پلیس ایالت ویکتوریای استرالیا، "تونی هربرت" شهردار وارنامبول را به دلیل نقض قوانین قرنطینه که به موجب همه گیر شدن ویروس کرنا، وضع شده است یک هزار و ۴۴ دلار (استرالیا) جریمه کرد، این در حالی بود که پیش از این نیز عکسی از او در مطبوعات منتشر شده بود که در حال نوشیدن آبجو در یک فروشگاه مشروبات الکلی دستگیر شده بود.

تارنمای خبری "نیوز" روسیه امروز از سیدنی گزارش داد که تونی هربرت، این شهردار یک شهر مهمی استرالیا در حالی مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی کشورش را نقض کرد که طبق اعلام قبلی دولت شهروندان حق ندارند در تجمع بیش از دو نفر حضور یابند.

براساس این گزارش، اگرچه شهردار متخلف وارتامبول به سبب همین قانون شکنی مجبرو شد از جامعه استرالیا عذرخواهی کند، اما این مقررات فاصله گذاری در موارد نادر برای شهروندان استثناء قائل شده است و آن اینکه فقط همسایگان و افرادی که همچنان به محل کار خود عزیمت می‌کنند می توانند از تجمع بیش از دو نفر بطور موقت و استثنایی عدول کنند.

هربرت در این خصوص گفت: "من تصور می کردم که تعامل من با صاحبان مشاغل به عنوان بخشی از کار من به عنوان شهردار در چهارچوب  قانون بوده است. با این حال، متوجه ام که به طور اتفاقی قوانین جدید را نقض کرده ام."
به گزارش ایرنا، در ۲۳ فروردین نیز " دان هاروین" وزیر هنر دولت نیو ساوت ولز استرالیا که به دلیل نادیده گرفتن قوانین سلامت عمومی در شرایط همه گیری بیماری مهلک کرونا جریمه شده بود، از سمت خود کناره گیری کرده بود.
وی با صدور بیانیه ای ضمن اعلام رسمی استعفا از سمت خود نوشت: امروز من استعفای خود را به نخست وزیر به عنوان یکی از وزیران دولت او، تقدیم کردم".

هاروین که برای این قانون شکنی یک هزار دلار استرالیا جریمه شده بود در این بیانیه افزود: "هیچ چیزی مهمتر از کار دولت در مبارزه با بحران کرونا نیست، لذا با اتفاقی (قانون شکنی) که افتاد بهترین چاره در این مقطع حساس ناامنی بهداشت عمومی در استعفا می بینم و بر آن عامل هستم".

این خبر در آن روز در حالی منتشر شده بود که پلیس ایالت ویکتوریای این کشور روز قبل  ٢٦ تن از مدافعان حقوق پناهندگان را به اتهام تخطی از مقررات «فاصله اجتماعی» جریمه و یکی از آنها را بازداشت کرده بود.

این فعالان در حالی جریمه و دستگیر شده بودند که در برابر هتل مانترا در شهر ملبورن این کشور در داخل وسایل نقلیه شان دست به تظاهرات زده بودند.

در استرالیا بیش از ۶۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرنا تأیید شد، ۶۵ تن از این بیماران تاکنون جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =