هواپیمایی آسمان یک پرواز مسیر بجنورد را لغو کرد

بجنورد- ایرنا- مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شرکت آسمان برنامه پروازی خود را در روز یکشنبه ۳۱ فروردین در مسیر تهران - بجنورد لغو کرد.

محمدابراهیم قدمگاهی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت و همچنین شرکت های ماهان و ایران ایر در این ایام که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم تعدادی زیادی از برنامه های پروازی خود را در اسفند ماه سال گذشته و همچنین فروردین امسال لغو کرده بودند.

 شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شده به‌گونه‌ای که در هر هفته تنها یک و بعضا دو پرواز در مسیر تهران - بجنورد انجام می شود،  این در حالی است که شرکت های هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر در هر هفته ۷ پرواز در مسیر تهران - بجنورد دارند اما به علت کاهش تعداد مسافر، عمده این پروازها لغو شد.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

هم اکنون در هفته ۷ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =