۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83754632
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خریداری مازاد تولید مرغ در قزوین

قزوین - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: مازاد تولید مرغ مرغداری‌های استان به طور روزانه از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در حال خریداری است.

علی شاپورزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف مرغ، شاهد مازاد تولید در مرغداری ها هستیم که برای جلوگیری از ضرر و زیان به این واحدها، کار خرید از آنها به طور روزانه از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می شود.

این مسوول گفت: روزانه بین ۳ تا ۸ تن گوشت مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران قزوینی خریداری می شود تا ضمن تنظیم و تعادل سازی بازار، از بروز خسارت به تولیدکنندگان این محصول جلوگیری شده و به تولید این مواد غذایی پرمصرف آسیبی وارد نشود.

وی افزود: آمار جوجه ریزی در واحدهای مرغداری های گوشتی استان قزوین در فروردین ماه ۲ میلیون قطعه بوده است.

این مسوول با اشاره به توزیع منظم نهاده و خوراک بین مرغداری های قزوین،اظهار داشت: در مدت یاد شده ۱۲ هزار تن ذرت و ۶ هزار تن سویا بین این واحدها توزیع شده و مشکلی به لحاظ تامین نهاده وجود ندارد.

شاپورزاده در خصوص فیلم هایی که با عنوان کشتار جوجه های یکروزه در فضای مجازی منتشر شده نیز گفت: این فیلم ها متعلق به قزوین نیست و چنین مساله ای در هیچ یک از مرغداری های استان اتفاق نیافتاده است.

در بهمن ماه سال گذشته ظرفیت جوجه ریزی مرغداری های استان قزوین به سه میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه در ماه افزایش یافته بود که البته این رقم نسبت به تقاضای مصرف در ماه متغیر است.

سالانه بین ۵۵ تا ۶۰ هزار تن گوشت سفید یا مرغ در استان قزوین تولید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =