۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۴
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83754591
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۱ درصد ظرفیت سدهای سه‌گانه ایلام تکمیل است

ایلام- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: ۹۱ درصد ذخایر سدهای استان در پی بارش‌های بهاره سال جاری پر شده است.

علی پوراحمد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از شروع بارش‌ها و به منظور تنظیم ورودی و خروجی سدها با هدف جلوگیری از بروز حوادث مخرب ناشی از سیلاب ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب به صورت مدیریت شده از خروجی سدهای سه گانه به اراضی پایین دست هدایت شد. 

وی افزود: حجم عمده ای از آب رودخانه های بالادست سدها که در بارش های اخیر پر شده اند به این مخازن می ریزد و لذا برای جلوگیری از سرریز شدن سدها، خروجی این ذخیره گاه های آبی این رها سازی ها انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام با اشاره به وضعیت حجم آب سد ایلام(چم گردلان) گفت: حجم این مخزن ۶۴ میلیون مترمکعب است که با بارندگی های اخیر میزان حجم آب آن به نزدیک ۵۷ میلیون مترمکعب معادل ۹۰ درصد رسیده است.

پوراحمد در خصوص سد دویرج دهلران نیز افزود: میزان حجم نهایی این سد ۲۰۰ میلیون متر مکعب است که هم اکنون حدود ۹۰ درصد حجم آب این سد معادل ۱۸۰ میلیون مترمکعب پر شده است.

به گفته وی، هم اکنون رهاسازی آب از سد دویرج به منظور تامین آب کشاورزان پایین دست سد انجام می گیرد.

پوراحمد به وضعیت سد کنگیر ایوان نیز اشاره کرد و یادآور شد: حجم کلی این سد ۱۹ میلیون متر مکعب است که تاکنون بیش از ۹۴ درصد حجم آب آن پر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام تاکید کرد: در صورت ادامه بارش های بهاری حجم آب سدهای سه گانه استان(ایلام، دویرج، کنگیر) سرریز خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =