آخرین اخبار کرونا در گلستان

گرگان - ایرنا - تاکید معاون سیاسی امنیتی استاندار بر رعایت حرمت نیازمندان در اجرای طرح‌های همدلانه، آمادگی آق‌قلا برای رزمایش مواسات و همدلی و برگزاری جشنواره مجازی خلاقانه آموزش و پرورش از جمله خبرهای کوتاه مرتبط با کرونای امروز شنبه گلستان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: شیوع کرونا موجب تعطیلی برخی مراکز اقتصادی استان شد که لازم است برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از آن تدابیر مناسب اندیشیده شود.

عبدالرضا چراغعلی با تاکید بر ضرورت انجام کمک به اقشار آسیب دیده از این بیماری اظهار داشت: کمک های مردمی باید با حفظ شان انسانی به دست نیازمندان برسد.

**

فرماندار آق قلا با بیان اینکه شرایط برای رزمایش مواسات و همدلی در این شهرستان فراهم است گفت: نیازمندان و اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا با همراهی ائمه جمعه، نیروهای بسیج و سپاه، بهزیستی و کمیته امداد شناسایی شدند و امیدواریم در مدت زمان اجرای این رزمایش کمک های مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

**

مسوول سازمان بسیج کارمندان سپاه نینوا گلستان گفت: با تشکیل ۳۲۲ گروه جهادی و با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ جهادگر، معابر و اماکن پرتردد دولتی استان ضدعفونی و گندزدایی شد.

سرهنگ سیدحسین میرعرب رضی افزود: همچنین در راستای فرمان مقام معظم رهبری برای کمک مومنانه تاکنون ۳ هزار و ۲۵۰ بسته کمک معیشتی بین خانوارهای کم برخوردار استان توزیع شد.

**

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان گفت: در پی استمرار تعطیلات اضطراری ناشی از کرونا و ضرورت استفاده از فضای مجازی، جشنواره مجازی استانی با موضوع تدریس خلاقانه در گلستان آغاز شد.

سیده‌هما عقیلی ادامه داد: این جشنواره تاکنون در شهرهای گرگان، کلاله و مراوه تپه در بخش های داستانی، شعرخوانی، نقاشی، بازی و یادگیری و مهارت خواندن برگزار گردید.

**

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: رزمایش ضیافت همدلی با همکاری ادارات اجرایی اوقاف شهرستان‌ها، هیات امنای بقاع متبرکه، خیرین و متولیان موقوفات در راستای کمک به نیازمندان برگزار می شود.

**

سرهنگ مظفر ممشلی فرمانده سپاه گمیشان گفت: کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده ادارات، نهادها و خیرین شهرستان به‌صورت سازماندهی شده بین محرومین، آسیب دیدگان و نیازمندان گمیشان توزیع می شود.

**

اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس در یک خلاقیت گروهی، موفق به ساخت دستگاه توربولاین ویژه گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری شدند.

**

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: برنامه های مساجد در ماه مبارک رمضان تحت الشعاع کرونا قرار دارد و به احتمال فراوان در ماه مبارک رمضان امسال مساجد گلستان بازگشایی نمی شود.

**

علی یزدانی رییس دادگستری گنبدکاووس اعلام کرد: در مدت شیوع ویروس کرونا به پرونده‌های قضایی مردم با رعایت دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بدون تاخیر رسیدگی شد.

**

رییس شورای شهر گنبدکاووس گفت: با مصوبه شورای شهر ۶۰۰ میلیون ریال برای تهیه بسته‌های غذایی ویژه نیازمندان در راستای رزمایش مواسات مومنانه شهرستان تصویب شد.

**

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گنبدکاووس گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بسیج با همکاری ادارات و تشکل‌های مردم نهاد، معابر شهری و روستایی این شهر را به صورت مستمر ضدعفونی کرد.

سرهنگ رمضانعلی قاسم پور افزود:‌ فردا ۳۱ فروردین ۷۰۰ بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۳ میلیون ریال بین نیازمندان بخش داشلی برون این شهرستان توزیع می‌شود.

**

رییس اداره تعزیرات حکومتی گنبدکاووس گفت:‌ از زمان شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم تا ۲۳ فروردین، ۷۰ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستان پلمب شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =