۷۲ هزار درسنامه‌ برای دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: ۷۲ هزار درسنامه و ۳۰ هزار قطعه «سی‌دی» و «دی وی دی» برای تداوم سال تحصیلی در اختیار دانش‌آموزان مناطق کمتر برخوردار و کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند ، اختصاص داده شد.

فیروز عسگری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این درسنامه‌ها، جدا از مطالب و درسنامه‌هایی است که از سوی معلمان در فضای مجازی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شده است.

وی ادامه داد: درسنامه‌ها متناسب با دروس مقاطع تحصیلی در مراحل مختلف در بین دانش‌آموزان مناطق کمتر برخوردار و دانش‌آموزانی که دسترسی به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اتصال به اینترنت ندارند، توزیع می‌شود.

عسگری همچنین از آمادگی این استان برای راه‌اندازی شبکه آموزشی شاد خبر داد و گفت: این شبکه آموزشی به طور رسمی از ۳۰ فروردین برای دانش‌آموزان ابتدایی و از پنجم اردیبهشت برای دانش‌آموزان متوسطه فعال می‌شود.

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای دانش‌آموزان رشته‌های فنی نیز برنامه‌هایی طراحی شده است به این صورت که دروس مکتوب در فضای شبکه شاد ارائه می‌شود و دروس عملی نیز به صورت تهیه فیلم و انیمیشن در این شبکه بارگذاری می‌شود.

عسگری، با بیان اینکه ۶۰ درصد دانش‌آموزان استان دسترسی به اینترنت دارند، اظهار داشت: برای ۴۰ درصد دیگر که یا امکانات سخت‌افزاری ندارند و یا در مناطقی ساکن هستند که امکان اتصال آن‌ها به اینترنت وجود ندارد نیز، لوح فشرده(CD) آموزشی و درسنامه با کیفیت مطلوب تهیه شده است.

وی همچنین از ضبط دروس ویژه دانش‌آموزان کنکوری استان خبر داد و گفت: ۴ پایگاه ضبط دروس در استان فعال است و با ضبط مطالب درسی، محتوای آن را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم.

عسگری، با بیان اینکه بسیاری از معلمان استان با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، در شبکه‌های اجتماعی فعال شده و با بهره‌گیری از بستر فضای مجازی ارتباط آموزشی خود را با دانش‌آموزان حفظ کرده‌اند، افزود: این موضوع سبب شده تا معلمان برای حضور در شبکه شاد آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور مدارس و دانشگاه‌ها به شکل حضوری تعطیل شدند اما آموزش به صورت مجازی تداوم یافت. 

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها