۲۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83754411
۱ نفر

برچسب‌ها

۳۲ کشته غیر نظامی در درگیری‌های ارتش میانمار با شورشیان

تهران- ایرنا- دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد، در درگیری میان ارتش میانمار و شورشیان (ارتش آراکان) در ایالت‌های راخین و چانه دستکم ۳۲ غیرنظامی عمدتا زن و کودک کشته شده‌اند.  

به گزارش رویترز، به دنبال واکنش سازمان ملل، ارتش میانمار هدف قرار دادن غیرنظامیان را در این درگیری انکار و سخنگوی ارتش نیز روز جمعه از پاسخگویی به این موضوع خودداری کرد.  

"روپرت کولویل" سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در نشست خبری در ژنو گفت، ارتش میانمار تقریباً روزانه حملات هوایی و بمباران را در مناطق پرجمعیت انجام داده است که از ۲۳ مارس (چهارم فروردین) منجر به کشته شدن حداقل ۳۲ نفر و زخمی شدن ۷۱ نفر شده است.  

کولویل با بیان اینکه اکثر کشته‌ها و افراد زخمی زنان و کودکان بوده‌اند گفت، ارتش میانمار همچنین در حال تخریب و آتش زدن مدارس و خانه‌ها در این مناطق هستند.  

سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل اظهار کرد، گرفتن اطلاعات دقیق از ایالت راخین بسیار دشوار است زیرا از ژوئن (خرداد) سال ۲۰۱۹ قطعی اینترنتی در این منطقه وجود داشته است.  

سخنگوی ارتش میانمار به رویترز گفت: ما اخبار مربوط به اتفاقات آنجا را منتشر کردیم. می‌توانید با خواندن آن‌ها اطلاعات کسب کنید. من فکر نمی‌کنم که باید در مورد آن اظهار نظر کنم.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =