هشتمین پرواز بازگشت مسافران ایرانی از هند امروز انجام شد

تهران- ایرنا- معاون بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هشتمین پرواز امداد ایران، عصر امروز (جمعه ٢٩ فروردین) با ۱۹۰ نفر اتباع ایرانی، بمبئ هند را به مقصد تهران ترک کرد.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری محمد دهقان اظهارداشت: نظر به گسترش ویروس کرونا و اعمال محدودیت های شدید در ککشور هند ۱۹۰ نفر از هموطنان ایرانی که به منظور گردشگری، تحصیلی و تجارت در این کشور به سر می‌بردند و با قطع پروازها برای بازگشت به میهن اسلامی دچار مشکل شده بودند با یک فروند هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ساعت ۱۹:۳۰عصر امروز به کشور باز می گردند.

وی تصریح کرد: با توجه به اعمال محدودیت‌های بسیار سختگیرانه دولت هند، نظیر قطع پروازهای بین المللی و داخلی، ممنوعیت تردد میان شهرها، توقف کلیه اتوبوس‌ها، قطارها و تاکسی‌ها و ... جمع آوری اتباع ایرانی در سر تا سر کشور پهناور هند، علاوه بر لزوم دریافت مجوزهای رسمی دولتی با مشکلات و مشقات زیادی همراه بود که با اهتمام ویژه و شبانه روزی سفارت جمهوری اسلامی ایران، سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در بمبئی و حیدر آباد و نیز سازمان هواپیمایی کشوری، ایران ایر و انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی این اقدامات به سرانجام رسید.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: علاوه بر اتباع مذکور، مقادیری کمک‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات پزشکی که از سوی ایرانیان مقیم هند به ایران اهدا شده بود، با این پرواز راهی تهران شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha