۲۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83754253
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تظاهرات آمریکایی‌های به تنگ آمده از قرنطینه

تهران – ایرنا – شماری از شهروندان آمریکایی با حضور در خیابان‌ها خواستار پایان قرنطینه شدند.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، برخی از آمریکایی ها از تحمل قرنطینه که با هدف مهار کرونا در این کشور به اجرا درآمده خسته شده و این هفته علیه تدابیری مانند فاصله گذاری اجتماعی، در برخی از شهرها تظاهرات کردند.

بنابراین گزارش، تظاهرکنندگان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شهرهای ریچموند، لانسینگ میشیگان و ویرجینیا از شرایط سخت بوجود آمده به دلیل قرنطینه، اظهار نارضایتی کردند.

صدها نفر در شهر میشیگان در برابر مقر دولت محلی در حالی که پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن ها نوشته بود «قرنطینه را متوقف کنید»، «ما می خواهیم کار کنیم» و «زندگی آزاد یا مرگ» دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان به بسته شدن مغازه ها و مراکز تجاری اعتراض داشتند و آن را غیر ضروری دانستند که باعث شده تا صاحبان و کسانی که در این مغازه ها کار می کنند با بحران اقتصادی مواجه شوند.

در شهرهای دیگر آمریکا مانند کارولینای شمالی، کنتاکی و اوهایو نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد و احتمالا تظاهرات دیگری در شهر کنکورد ایالت نیوهمپشایر و شهر آستین تگزاس برگزار شود.

در همین پیوند رسانه های آمریکایی گزارش دادند که طرح قرنطینه حتی از سوی نزدیکان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز رعایت نمی شود.

بر اساس این گزارش، ایوانکا دختر ترامپ به همراه جرد کوشنر همسرش در روز عید پاک قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکردند.

به نوشته نیویورک تایمز، ایوانکا و کوشنر در روز عید پاک برای برگزاری جشن به باشگاه گلف خصوصی خانواده ترامپ در نیوجرسی رفتند.

هرچند که کاخ سفید از این اقدام دختر ترامپ و همسرش حمایت و تاکید کرده که آن ها فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند و با کسی دیدار نداشتند و در ملک خصوص خود بودند.

کرونا نزدیک به ۳۳ هزار نفر را در آمریکا کشته و چشم انداز روشنی برای غلبه بر آن در این کشور دیده نمی‌شود.

ترامپ پیش تر از طرح سه مرحله‌ای خود برای بازگشایی کسب و کارهای آمریکا سخن گفت که معلوم نیست ایالت‌ها چگونه با آن برخورد خواهند کرد.

به نظر می رسد در اولین مرحله حرکت رو به جلو اقتصاد آمریکا طبق برنامه کاخ سفید، رستوران ها و سالن های ورزشی به صورت مشروط باز می شوند اما مدارس همچنان بسته خواهند ماند.

مقامات آمریکا باید بتوانند وضعیت شیوع ویروس کرونا را در مقیاسی وسیع تشخیص دهند تا از موج دوم بیماری همه گیر کووید ۱۹جلوگیری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha