افزایش ابتلا بدلیل ترددهای غیرضروری تا اجباری شدن کد سلامت برای صنوف

ایلام - ایرنا - بیماری کرونا باز هم در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۹ فروردین ماه همانند هفته های گذشته بخش اصلی و مهم اخبار استان ایلام را به خود اختصاص داده و بر سایر موارد سایه انداخته بود.

افزایش میزان‌ ابتلا به کرونا به علت ترددهای غیرضروری،‌ مشارکت ۹۶ درصدی مردم در سامانه غربالگری سلامت، وجود بیماری های زمینه ای در ۸۰ درصد فوتی های ناشی از کرونا، انسداد مسیرهای گردشگری جنگلی، ثبت نام بازاریان در سامانه و دریافت کد سلامت، بخشش اجاره باشگاه های ورزشی از جمله اخبار کرونایی هفته گذشته در استان ایلام بود.

افزون بر یک میلیارد دلار صادرات کالا از مرز مهران، مشخص شدن علت خودکشی دختر ۱۲ ساله هلیلانی، ثبت ملی ۴۵ اثر تاریخی، بازگشت ۱۲۰ میلیارد اموال عمومی به شهرداری سرابله، ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی در آبرسانی به ملکشاهی، راه اندازی پتروشیمی های دره شهر و هلیلان از دیگر اخباری بود که هفته پیش در استان ایلام منتشر شد.

۸۰ درصد فوتی های کرونا در ایلام بیماری زمینه ای دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۸۰ درصد فوتی های ناشی از کرونا در این استان دست کم یک بیماری زمینه ای داشته اند که به ترتیب شامل بیماری های قلبی عروقی مزمن، ریوی، کلیوی، دیابت و بدخیمی هاست.

دکتر جمیل صادقی فر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی وزارت بهداشت تمامی متوفیان کرونا مثبت که در بیمارستان جهت درمان بستری بودند اما در طول درمان بر اثر بیماری دیگری فوت شدند جزو آمار فوتی ها کرونا محسوب می شوند.

متوفیان کرونا بدون نیاز به قبرستان مخصوص دفن می شوند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: دفن متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با نظارت کامل بهداشت محیط بدون نیاز به قبرستان مخصوص صورت می گیرد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیچ نگرانی برای مردمی که روزانه به آرامستان ها می روند وجود ندارد و در روزهای آینده نیز غسالخانه ای مجزا برای متوفیان کرونا که به وسیله شهرداری ایلام در حال ساخت است مهیا می شود و تمامی امور تدفین بر اساس پروتکل و رعایت نکات بهداشتی انجام می شود.

روند ابتلا به کرونا بدلیل افزایش ترددهای غیرضروری صعودی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: روند ابتلا به کرونا در این استان از چند روز گذشته تا کنون بدلیل افزایش ترددهای غیرضروری مردم و خروج از منازل و همچنین افزایش تجمعات داخل خیابان صعودی است.

دکتر جمیل صادفی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری و همراهی مردم در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تعداد مبتلایان به ۲ نفر در روز کاهش یافت اما دوباره در چند روز گذشته شدت گرفت.

پتروشیمی هلیلان و دره شهر با ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری راه اندازی می شود

استاندار ایلام گفت: ۲ پتروشیمی کوچک مقیاس در هلیلان و دره شهر با سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان در دست اقدام و پیگیری است و واحد الفین زیرمجموعه شرکت پتروشیمی ایلام نیز به تنهایی ۱۳ هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی ایلام اظهار داشت: چندین پروژه در سفر رییس جمهوری به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان توسط پتروشیمی ایلام در دست اقدام است که با راه انداری شهرک پتروشیمی مشکلات زیرساختی آنها برطرف می شود.

معاون استاندار ایلام: صاحبان تمامی صنوف باید کد سلامت بگیرند

معاون معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بر ضرورت ثبت نام صاحبان اصناف در سامانه سلامت دانشگاه علوم پزشکی و دریافت کد تاییدیه سلامت تاکید کرد و گفت: هر واحد صنفی که این کد را دریافت نکند، پلمب خواهد شد.

حیدر نعمتی عصر دوشنبه در نشست بررسی وضعیت فعالیت صنوف پرخطر اظهار داشت: سوپرمارکت ها و صنوفی که قبلا فعال بوده اند نیز موظف به دریافت این کد و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

چهار هزار نفر از بازاریان ایلام در سامانه سلامت ثبت نام کردند

فرماندار ایلام گفت: چهار هزار نفر از بازاریان این شهرستان در سامانه دانشگاه علوم پزشکی برای دریافت کد سلامت به منظور آغاز مجدد فعالیت ثبت نام کردند.

 خیراله گراوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمار مشخصی از تعداد اصناف پرخطر در اختیار ما قرار نگرفته اما قرار است لیست مشاغل پرخطری را که باید تعطیلی شان ادامه یابد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شود.

مسیر ورود به تفرجگاه های ایلام مسدود شد

رییس پلیس راه ایلام‌ گفت: با هدف کنترل بیشتر و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، تمامی مسیر تفرجگاه های این استان امروز و فردا(پنجشنبه و جمعه) مسدود است.

سرهنگ رضا همتی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، تمامی مراکز تفریحی و تفرجگاه های استان امروز پنجشنبه و فردا جمعه مسدود است.

افزایش ۲۵ درصدی تماس با صدای مشاور بهزیستی ایلام

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: شمار تماس گیرندگان با مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ در این استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۲۵ درصد افزایش یافته است.

زهرا همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته در مجموع شش هزار و ۷۳ نفر جهت دریافت مشاوره با خط تلفنی ۱۴۸۰  تماس گرفتند در حالیکه این تعداد در سال ۹۷ چهار هزار و ۸۳۲ مورد بود.

رییس پلیس فتا ایلام: مردم فریب پیامک کلاهبرداران را نخورند

رئیس پلیس فتا ایلام گفت: مردم سعی کنند با هوشیاری کامل فریب پیام های در قالب برنده شدن در مسابقه را نخورند زیرا کلاهبرداران با ترفندهای جدید به دنبال خالی کردن حساب های بانکی اشخاص هستند.

سرهنگ علی جمالی اظهار داشت:در شرایط پیش آمده شیوع ویروس کرونا عده ای بدون کمترین زحمت و با استفاده از خلع های بانکداری الکترونیک به بهانه های مختلف از جمله برنده شدن در مسابقات رادیویی برخی از شهروندان را فریب می دهند.

یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون دلار کالا سال گذشته از طریق مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

سعید شریفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالا با بیش از ۲ میلیون تن از استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۴ درصد افزایش افزایش داشته است.

ثبت ۴۵ اثر تاریخی و منقول ایلام در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: سال گذشته ۳۹ اثر تاریخی و ۶ اثر منقول این استان در فهرست آثار ملی ثبت و ۶ بنا نیز مرمت و بازسازی شد.

عبدالمالک شنبه زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته سه بنای تاریخی قلعه والی کهره، کنجانچم مهران و پوراشرف دره شهر با هدف تکمیل جهت واگذاری به بخش خصوصی مرمت و بازسازی شدند.

۴۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در ایلام پرداخت شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۴۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی سال گذشته در این استان پرداخت شده است.

حبیب الله محبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقم  تسهیلات با میزان یک هزار و ۱۲۰ فقره به متقاضیان واحدهای روستایی با سود چهار درصد و باز پرداخت ۱۵ ساله اعطا شده است.

۹۹ درصد تسهیلات اشتغال روستایی ایلام جذب شد

مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: از مجموع ۲۸۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار ایجاد اشتغال روستایی تاکنون بیش از ۹۹ درصد معادل ۲۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این استان جذب شده است.

احمد خانمحمدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار برای اجرای چهار هزار و ۴۳۸ طرح و اشتغال ۶ هزار و ۵۹۰ نفر جذب شده است.

۱.۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در ایلام کشف شد

رییس پلیس آگاهی استان ایلام از کشف سه هزار و ۶۵۰ عدد لوازم صنعتی و چسب خارجی به ارزش یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال در استان خبر داد.

سرهنگ علی مهری روز چهارشنبه اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و در پی اطلاع ماموران پلیس آگاهی، مبنی بر ورود کالای صنعتی غیرمجاز و قاچاق توسط یکی از باربری‌های سطح استان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.

رزمایش کمک مومنانه و همدلی در ایلام برگزار می‌شود

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام از اجرای رزمایش و پویش همگانی کمک مومنانه و همدلی با همکاری اصحاب رسانه، خیرین، نیکوکاران و عامه مردم استان خبر داد و گفت: این رزمایش با هدف کمک به اقشار نیازمند و مشاغل آسیب‌پذیر جامعه برگزار می‌شود.

سردار جمال شاکرمی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: در این رزمایش خیرخواهانه که به فرمان مقام معظم رهبری و در سراسر کشور انجام می‌شود، سپاه و اقشار مختلف بسیج استان ایلام با همدلی و همراهی جامعه خیرین و مردم نوع‌دوست استان و همکاری دستگاه‌های مرتبط به یاری خانواده صاحبان مشاغلی می‌روند که در کرونا آسیب اقتصادی دیده‌اند.

رزمایش ارتش برای مقابله با کرونا در چرداول برگزار شد

رزمایش مقابله ارتش منطقه غرب کشور با ویروس کرونا امروز دوشنبه با شعار لبیک یا خامنه ای در سطح چند شهر چرداول انجام شد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه ارتش غرب کشور شامگاه دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در این رزمایش یک روزه که حدود ۹۰ نفر از یگان های مختلف جنگ نوین ارتش غرب کشور مشارکت داشتند شهرهای سرابله، شباب و آسمان آباد ضدعفونی شدند.

بخشش اجاره بها سهم مالکان باشگاه های ورزشی ایلام در مهار کرونا

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت: ۲۰ نفر از مالکان باشگاه های خصوصی در استان برای بخشودگی اجاره بهای این اماکن اعلام آمادگی کردند و اجاره اسفند ماه ۹۸ و فروردین ۹۹ را بخشیدند.

مظفر علی شائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای جلوگیری از متضرر شدن و حمایت از اجاره کنندگان مجموعه های ورزشی که در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال فعالیت آنها به دلیل قطع زنجیره بیماری کرونا ممنوع شده بود، مالکان حاضر به بخشودگی اجاره بها خود در این ۲ ماه شدند.

مدیرکل بهزیستی ایلام: درمان نشدن افسردگی علت خودکشی دختر ۱۲ ساله هلیلانی است

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با ابراز تاسف و عرض تسلیت درگذشت دختر نوجوان اهل شهرستان هلیلان استان،در خصوص خودکشی این دختر ۱۲ ساله گفت: وی بر اساس اعلام نظر والدین، دارای علایم افسردگی بود که به دلیل عدم آگاهی خانواده اقدامی در جهت درمان مشکلات روحی و روانی وی انجام ندادند.

زهرا همتی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی اعلام خبر خودکشی این دختر نوجوان، تیم اجرایی و مددکاری بهزیستی ایلام متشکل از معاون اجتماعی بهزیستی، رییس بهزیستی شهرستان چرداول، مسوول مرکز اورژانس اجتماعی چرداول و مسوول بهزیستی هلیلان به منظور بررسی علت این موضوع صبح امروز شنبه ۲۳ فروردین ماه به منزل خانواده متوفی اعزام شد.

بازگشت ۱۲۰ میلیارد ریال به خزانه شهرداری سرابله

شهردار سرابله گفت: ۱۲۰ میلیارد ریال اموال عمومی با پیگیری های قضایی و ارائه مستندات قانونی به خزانه شهرداری سرابله بازگشت.

روح اله پری زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری پرونده های قضایی شهرداری سرابله از طریق اعاده دادرسی و ارائه اسناد و مدارک جدید و مستند، اموال شهروندان و بیت المال به خزانه بازگشت داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =