حاجی میرزایی: ارتش از ارکان تعمیق امنیت در کشور است

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با تبریک ۲۹ فروردین گفت: ارتش یکی از ارکان اساسی در ایجاد، توسعه و تعمیق امنیت همه جانبه در ایران اسلامی است.

به گزارش روز جمعه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با انتشار پیامی، ۲۹فروردین ماه روز ارتش جمهوری  اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفت.

وی در این پیام ارتش را یکی از ارکان اساسی در ایجاد، توسعه و تعمیق امنیت همه جانبه در ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: این امنیت بی شکّ مرهون مجاهدت‌های دیروز و امروز و فردای دلاورمردانی چون شهیدان قرنی، کلاهدوز، کشوری، صیاد، فکوری، ستّاری و دیگر مجاهدان این نیروی الهی بوده و خواهد بود.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از پیام خود یادآور شد: استقلال، اقتدار و امنیت»، عناصر سعادت آفرینی هستند که ملل آزاده‌ی جهان آن را در سایه سار اتّکال به خدای متعال و اتّکای به آرمان‌های آزادی خواهانه و عدالت جویانه، پس از مجاهدت‌های ستم ستیزانه به دست آورده‌اند و به یقین «ملّت غیور ایران» از این جهت، «سرآمد جهانیان» است. چرا که توانسته است با بهره مندی از تعالیم اسلام عزیز به رهبری یکی از شاگردان ارشد این مکتب رهایی بخش، و نیز مددیابی از فرهنگ غنی ایرانی خویش، بر «طاغوت زمان»، ظفریابد و نهال انقلابش را به ثمر نشاند و آنگاه برای نخستین بار «نظام مردمسالاری دینی» را مستقر کند.

وی همچنین در بخش دیگری خاطرنشان کرد: چنانچه نیک بنگریم، به نیکی در خواهیم یافت، چه در زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و چه در زمان استقرار جمهوری اسلامی، ارتشِ این سرزمینِ همیشه سربلند، هماره با مردم، انقلاب و رهبری آن مُرافقت و موافقتی بی نظیر داشته و دارد به نحوی که به جرات می‌توان ارتش را یکی از ارکان اساسی در ایجاد، توسعه و تعمیق امنیت همه جانبه در ایران اسلامی دانست.

وزیر آموزش و پرورش در این پیام افزود: نظر به «مساعی آسمانی» آن نهاد خدوم در این ایام خاصّ که ایران و ایرانیان در مقابله‌ با ویروس مُهلک کرونا، همدل و همیار شده‌اند، بر خود فرض می‌دانم تا به نمایندگی از جامعه‌ فهیم فرهنگیان، قدردان آن همه همّت و حمیّت والایی باشم که به زیباترین شکل ممکن، جلوه‌های جمیل «قُربِ به ایمان» و «حُبِّ به ایران» را به نمایش گذاشته است.

به گزارش ایرنا، امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ روز ۲۹ فروردین را «روز ارتش» نامگذاری کردند. از همان سال تاکنون در این روز، یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی یاران در استان‌های کشور مراسم ویژه‌ای برگزار می‌کنند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم در قالب «رژه خدمت» یگان‌های ارتش با عنوان «مدافعان وطن یاوران سلامت» برگزار شد که نمایش جنبه‌ای دیگر از خدمات و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =