۳۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه خراسان رضوی امکان استفاده از شبکه شاد را ندارند

مشهد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:۳۰ درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه استان قادر به استفاده از شبکه آموزش دانش‌آموزان(شاد) نیستند.

رضا صابری تولایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: پیش‌بینی می‌شود این دانش‌آموزان مقطع متوسطه  به دلیل فقدان زیر ساخت‌های فنی و اینترنت نمی توانند در این شبکه ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: به احتمال زیاد سایر ۷۰ درصد دانش آموزان متوسطه اول، دوم و هنرستانی در استان خراسان رضوی امکان و شرایط استفاده از این شبکه ملی را دارند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که ثبت نام مدارس و دانش‌آموزان در شبکه شاد از روز گذشته در استان آغاز شده است گفت: تا اواخر هفته آینده نتایج وضعیت ثبت نام دانش آموزان استان در این شبکه مشخص می‌شود.

صابری افزود :هم اکنون ۸۰۰ مدرسه در مقطع متوسطه نظری دوم و دو هزار مدرسه در مقطع متوسطه اول فعالیت دارند که در مجموع ۶۰۰ هزار دانش آموز استان خراسان رضوی در این مقطع اشتغال به تحصیل دارند.

وی ادامه داد: در هنرستانهای خراسان رضوی هم که به تعداد ۵۶۰ باب هستند هم تعداد ۶۵ هزار دانش آموز دختر و پسر تحصیل می‌کنند.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز است که ثبت نام مدارس ابتدایی استان در شبکه شاد(شبکه آموزش دانش آموزی) هم اکنون در مراحل نهایی قراردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =