فرماندار باغملک: برپا کنندگان مراسم ترحیم و ازدواج بازداشت می‌شوند

اهواز -ایرنا - فرماندار باغملک برگزاری مراسم ترحیم و ازدواج در این شهرستان را ممنوع اعلام کرد و گفت: متخلفان و برپاکنندگان این مراسم بازداشت می‌شوند.

محمد نجاتی‌پور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کنترل شیوع کرونا در باغملک به خوبی صورت گرفته‌ است و تداوم این شرایط صرفا با همکاری و همیاری مردم امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: برگزاری مراسم ترحیم و ازدواج و تجمع این چنینی می‌تواند باعث افزایش آمار کرونا شود به همین دلیل تدابیر شدیدی در این زمینه در نظر گرفته‌ایم.

نحاتی‌پور تأکید کرد: روز گذشته به همراه چند نفر از مسوولان شهرستان برای جلوگیری از برپایی مراسم به ویژه جشن‌های عروسی که سلامت عمومی را در این شرایط بحرانی به شدت تهدید می‌کند از روستاهای مختلف بازدید کردیم.

رئیس شورای سلامت باغملک از انجام مقدمات ۶ جشن عروسی در روستاهای مختلف این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: با حضور در منازل این افراد موارد ایمنی را تذکر دادیم و از آنها خواستیم جشن خود را به بعد موکول کنند.

وی افزود: در نهایت به همه آنها تذکر داده شد در صورت برپایی هرگونه مراسم و تجمع نسبت به بازداشت آنها اقدام خواهد شد زیرا اصرار داریم همچنان شهرستان را پاک و بدور از هر گونه آلودگی نگه داریم.

نجاتی پور با ابراز همدردی با خانواده‌های عزادار گفت: همه ما در غم شما شریک هستیم اما از همه خانواده‌هایی که در این روزها عزادار عزیزان خود هستند تقاضا می‌کنیم از اعلام عمومی برای برگزاری مراسم خودداری و به خاکسپاری متوفی به صورت خانوادگی و با افراد معدود اکتفا کنند.

موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد.هم اکنون تقریبا همه مجموعه‌های اجرایی، اداری و فرهنگی، عملیاتی و خدمات عمومی و درمانی خوزستان درگیر پیشگیری و درمان بیماری کرونا هستند و شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر گذاشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha