ارتش در هر شرایطی آماده خدمت‌ به ملت است

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: با برگزاری «رژه خدمت» در کشور ثابت کردیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی آماده خدمت‌رسانی به ملت ایران است.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد» روز جمعه در حاشیه مراسم «رژه خدمت» که به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران (۲۹ فروردین) در مرکز آموزش‌های شهید امان اللهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شرایط خاصی که امسال بر کشور حاکم است، به خوبی تدبیر شد که امسال به جای رژه نظامی، رژه خدمت را در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم در سال‌های بعد شرایط عادی شود تا بتوانیم رژه دوره‌های قبل خود را برگزار کنیم، تاکید کرد: ارتش امروز با برگزاری رژه خدمت در سطح کشور ثابت کرد که در هر شرایطی آماده خدمت‌رسانی به ملت شریف ایران است.

به گزارش ایرنا، مراسم «رژه خدمت» ارتش با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» صبح امروز با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ عزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مرکز آموزش‌های شهید امان‌اللهی نیروی زمینی ارتش در تهران و همزمان در سراسر کشور آبرگزار شد.

در این رژه، نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، بیمارستان‌های سیار، خودروهای طراحی و بهینه شده و همچنین کمک‌های مومنانه کارکنان ارتش برای امدادرسانی به ملت شریف ایران در مبارزه با ویروس کرونا از مقابل جایگاه ویژه عبور کرد.

این رژه همزمان با تهران در ۲۴ مرکز استان برگزار و یگان‌های حاضر در آن بلافاصله پس از عبور از جایگاه، برای رفع آلودگی و ضد عفونی معابر و همچنین اقدامات مردم‌یاری بلافاصله به مناطق کم برخوردار و دورافتاده اعزام شدند.

امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ روز ۲۹ فروردین را «روز ارتش» نامگذاری کردند. از همان سال تاکنون در این روز، یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی یاران در استان‌های کشور مراسم ویژه‌ای برگزار می‌کنند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم در قالب «رژه خدمت» یگان‌های ارتش با عنوان «مدافعان وطن یاوران سلامت» برگزار شد که نمایش جنبه‌ای دیگر از خدمات و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha