نیروهای مسلح در برابر دشمنان سدی آهنین هستند

تهران - ایرنا - فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه خدمت گرامیداشت ۲۹ فروردین (روز ارتش) گفت: نیروهای مسلح ایران در برابر دشمنان سدی آهنین و در کنار مردم برادری دلسوز هستند.

امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی صبح امروز  -جمعه- در مراسم رژه خدمت ارتش که با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» برگزار شد، افزود: ارتش امروز به چنان توانی رسیده‌ است که در عرصه‌های مختلف ایفای نقش می کند و سربلند است، در همین لحظه و ساعت رزمندگان ارتش در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی دست در دست برادرانمان در سپاه و ناجا مشغول حفاظت از حدود و ثغور این کشور هستند و در ۳۴ شهر رژه خدمت و در ۴۹ شهر خدمات پزشکی را ارائه می‌کنند.

وی تصریح کرد: این توانی است که در سایه جمهوری اسلامی ایران و رهبری مقام معظم فرماندهی کل قوا به دست آمده است.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: خدا را شاکریم به خاطر سربازی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و کشور عزیزمان ایران و اینکه تحت فرماندهی ولی فقیه قرار داریم و پیشمرگ این ملت قدرشناس هستیم.

امیر موسوی همچنین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) و روز حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان را به محضر فرمانده کل قوا ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح و همرزمان در ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت. و از حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و قرائت پیام رییس جمهوری ایران به مناسیت روز ارتش تشکر کرد و افزود: رییس جمهوری با بیانیه خود خلا مراسم‌های روز ارتش را به خوبی جبران کردند.

وی تصریح کرد: خدا را به خاطر سربازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان ایران، تحت فرماندهی ولی فقیه و این که پیش مرگ ملت شایسته و قدرشناس ایران هستیم شاکریم از بزرگواری ملت ایران هر چه بگوییم کم است، اما به شکر خداوند بزرگ هیچ ارتش در جهان به اندازه ارتش جمهوری اسلامی مورد لطف و محبت مردم نیست. ما برای تشکر از مردم هیچ نداریم جز آن که در چنین حوادثی در کنار مردم باشیم و در نهایت برای دفاع  از آنها جان ناقابل خود را تقدیم آرمان ملت ایران کنیم.
فرمانده کل ارتش افزود: ارتش شکرگزار خداوند بزرگ است که تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب به مردم ایران خدمت می کند، رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی هم اکنون در نیروهای زمینی هوایی و دریایی، پدافند در زمین و هوا و دریا دست در دست برادرمان در سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و با پشتیبانی وزارت دفاع، همزمان مشغول حراست از حدود و صغور این کشور بزرگ هستند و همزمان در ۳۴ شهر رژه خدمات و در ۴۹ شهر در ادامه رزمایش پدافند بیولوژیک خدمات پزشکی و کمک‌های مومنانه را ارائه می کنند.

امیر موسوی به همه رزمندگان نیروی زمینی در مرزهای شرقی و غربی کشور، به همه خلبانان و کارکنان نیروی هوایی در قرارگاه پدافند هوایی و نیروی پدافند هوایی و دریادلان نیروی دریایی خصوصا عزیزان‌ در ناوهای نقدی و الوند که هزاران مایل آن سوتر پرچم کشور را به اهتزاز در آورده‌اند، تشکر کرد و گفت: باید به طور ویژه از بیش از ۱۱ هزار نفر کادر بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در کنار کادر بهداشتی کشور قرار گرفته‌اند، تشکر و قدردانی کنیم.

وی با قدردانی از مقامات کشور، استانداران و فرمانداران و رسانه های کشور گفت: امروز به فرماندهی معظم کل قوا اعلام آمادگی می کنیم و به ملت ایران اطمینان می دهیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران سدی آهنین محکمی در برابر دشمنان است و همچون برادری مهربان و دلسوز در کنار مردم قرار دارد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: امکان خدمت به ملت ایران را نعمت بزرگ خداوند می دانیم و بر این نعمت ایزد منان را شکرگزاریم و به روح بلند شهدای والا مقام ادای احترام می کنیم و برای جانبازان صبور و خانواده شهدا آرزوی سلامتی و اجر از درگاه خداوند مسالت داریم.

به گزارش ایرنا، مراسم «رژه خدمت» ارتش با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» صبح امروز با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ عزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مرکز آموزش‌های شهید امان‌اللهی نیروی زمینی ارتش در تهران و همزمان در سراسر کشور آبرگزار شد.

در این رژه، نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، بیمارستان‌های سیار، خودروهای طراحی و بهینه شده و همچنین کمک‌های مومنانه کارکنان ارتش برای امدادرسانی به ملت شریف ایران در مبارزه با ویروس کرونا از مقابل جایگاه ویژه عبور کرد.

این رژه همزمان با تهران در ۲۴ مرکز استان برگزار و یگان‌های حاضر در آن بلافاصله پس از عبور از جایگاه، برای رفع آلودگی و ضد عفونی معابر و همچنین اقدامات مردم‌یاری بلافاصله به مناطق کم برخوردار و دورافتاده اعزام شدند.

امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ روز ۲۹ فروردین را «روز ارتش» نامگذاری کردند. از همان سال تاکنون در این روز، یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی یاران در استان‌های کشور مراسم ویژه‌ای برگزار می‌کنند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم در قالب «رژه خدمت» یگان‌های ارتش با عنوان «مدافعان وطن یاوران سلامت» برگزار شد که نمایش جنبه‌ای دیگر از خدمات و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha