۲۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۴:۴۸
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83753845
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اعلام مقررات منع آمد و شد در اطراف مقر فرماندهی ارتش سودان

تهران- ایرنا- نیروهای مسلح سودان مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور در خارطوم را منطقه بسته نظامی اعلام و هرگونه نزدیک شدن به آن از ساعت ۶ بامدادروز جمعه تا اطلاع ثانوی را ممنوع اعلام و تدابیر پیشگیرانه ای از جمله بستن راه های منتهی به آن را اتخاذ کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، نیروهای مسلح سودان روز پنجشنبه در بیانه ای اعلام  کرد که برخی عناصر دشمن با سوء  استفاده از شرایط فوق العاده کشور قصد تحصن در برابر فرماندهی کل نیروهای مسلح برای تحقق برنامه های خود را دارند. از این رو نیروهای مسلح منطقه اطراف مقر فرماندهی کل را منطقه بسته نظامی و نزدیک شدن به آن را ممنوع اعلام می کند.

در این بیانیه آمده است که تمامی اقدامات پیشگیرانه و تدابیر لازم از جمله بستن راه های منتهی به فرماندهی نیروهای مسلح و اطراف آن از ساعت ۶ بامداد روز جمعه  تا اطلاع ثانوی اتخاذ خواهد شد.

نیروهای مسلح سودان از مردم خواسته است برای حفظ امنیت و ثبات کشور از این منطقه فاصله بگیرند.

کشور سودان سال ها در حاکمیت ژنرال "محمد عمر البشیر" قرار داشت تا اینکه وی  ۲۲ فروردین سال جاری با دخالت ارتش این کشور سرنگون و پس از آن، ارتش سودان با تشکیل نهادی با عنوان شورای نظامی انتقالی به ریاست ژنرال عبدالفتاح البرهان قدرت را در دست گرفت.

در هر صورت سودانی ها پس از سال‌ها دست‌وپنچه نرم کردن با مشکلات متعدد اقتصادی، سرانجام موفق شدند عمرالبشیر را از حکومت کنار بزنند، اما همچنان نگرانند تا مبادا دیکتاتور دیگری در این کشور قدرت را بدست بگیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha