مایع دستشویی به صورت رایگان در بین زندانیان توزیع می‌شود

تهران-ایرنا- مدیرکل زندان‌های استان تهران در پی انتشار ادعاهایی عجیب در یکی از رسانه‌ها مبنی بر دو هزار زندانی بی ملاقاتی در زندان شهرری و فروش مایع دستشویی به قیمت ۷۵ هزار تومان در فروشگاه این زندان خبر را تکذیب و ادعاهای مطرح شده را بی اساس عنوان کرد.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، حشمت الله حیات الغیب با بیان اینکه با توجه به مرخصی های قبل از سال جدید با بخشنامه رئیس قوه قضائیه هم اکنون تعداد کل زندانیان ندامتگاه شهرری‌ بسیار کمتر از حتی نصف تعداد عنوان شده است به انجام اقدامات بهداشتی و درمانی در این زندان فراتر از پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد.

وی با ابراز تاسف از طرح چنین ادعاهای بی اساسی در رسانه‌ها، گفت: اقداماتی که در راستای مبارزه با کرونا در زندان‌ها و خصوصا زندان شهرری صورت می‌گیرد بی نظیر است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: هر روز از سوی نیروهای آموزش دیده توسط واحد بهداشت و درمان ندامتگاه، همه سطوح و اماکن زندان ضدعفونی می‌شود و امکانات لازم اعم از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و دستکش یکبار مصرف به طور مرتب و به صورت رایگان در اختیار زندانیان قرار می‌گیرد.

حیات الغیب اظهار داشت: در این مدت و در راستای مقابله با کرونا ۳۶۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده دست، یک هزار و هشت مورد ژل دست، یک هزار و ۴۶۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده سطوح،18 هزار ۲۵۰ جفت دستکش یکبار مصرف و ۱۲ هزار ماسک به طور رایگان بین زندانیان توزیع شده است.

وی گفت: مایع دستشویی و انواع شوینده‌های بهداشتی نیز به وفور و به صورت رایگان در اختیار زندانی قرار می‌گیرد و مددجویان اصلا نیازی به خرید از فروشگاه ندارند، در صورتی هم که نیاز داشته باشند مایع ضدعفونی کننده ۳۰۰ گرمی به قیمت ١١ هزار تومان و ۵۰۰ گرمی به قیمت ١٣ هزار تومان در فروشگاه عرضه می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha