استاندار کربلا از پذیرش زائران ایرانی عذرخواهی کرد

بغداد – ایرنا – استاندار کربلا روز پنجشنبه به دلیل شیوع کرونا، از پذیرش زائران ایرانی و غیر ایرانی – از داخل و خارج عراق - در این برهه عذرخواهی کرد.

«نصیف الخطابی» در دیدار با اعضایی از کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا گفت که استان کربلا در زمان حاضر از پذیرش زائران ایرانی و غیر ایرانی – از داخل و خارج عراق -  تا مهار کامل ویروس کرونا معذور است.
وی ادامه داد که استان کربلا از هیچ زائری چه در داخل عراق و چه خارج از آن در برهه کنونی استقبال نمی کند، زیرا شرایط هنوز از حیث ویروس کرونا بحرانی است.
استاندار کربلا افزود: تنها در صورت دریافت نامه های رسمی از مراجع بهداشتی بین المللی یا کشور عراق در خصوص پایان خطر ویروس کرونا، از زائران اباعبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل عباس (ع)  استقبال خواهد شد .
بر اساس بیانیه ای که سایت رسمی استانداری کربلا منتشر کرده است، در این دیدار طرف ایرانی نیز از تدابیری که ستاد بحران کربلا برای مهار کرونا و حفاظت از سلامت اهالی کربلا در پیش گرفته قدردانی و از اقدام های مسوولان استان کربلا در این خصوص استقبال کرد.
در این دیدار دو طرف همچنین افق های همکاری پزشکی و واردات تجهیزات بهداشتی از جمله تجهیزات تشخیص زودهنگام ابتلا به ویروس کرونا را مورد بحث و بررسی قرار دادند و استاندار کربلا قول داد که این پیشنهادها را به طرف های متخصص در اداره بهداشت کربلا و وزارت بهداشت عراق انتقال دهد.
سایت رسمی استانداری کربلا اعلام کرده است که رییس سازمان حج و زیارت ایران اوائل هفته جاری از برنامه این سازمان برای از سرگیری سفرهای زیارتی به عراق و سوریه با رعایت شرایط بهداشتی خبر داده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =