حضور مردم در آرامستان‌های بجنورد به حداقل رسیده است

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری بجنورد اعلام کرد: با توجه به وقوف مردم به خطرات بالای شیوع ویروس کرونا، حساسیت آنان به رعایت مسائل پیشگیری افزایش یافته و ازدحام آنان در آرامستان‌ها به حداقل رسیده است.

ایرج کریمی، شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با رد شایعات نگران کننده در خصوص ازدحام مردم در محل آرامستان های مرکز خراسان شمالی اظهار داشت: شهروندان با درک شرایط بحرانی کنونی، خود شروط فاصله گذاری هوشمند را رعایت کرده و با رعایت اصول پیشگیری، تلاش دارند از ابتلای خود و خانواده هایشان به این بیماری جلوگیری کنند.
وی افزود: حتی در صورت فوت فردی در این روزهای کرونایی، تنها چند نفر از افراد خانواده وی به صورت محدود امکان حضور بر سر مزار وی را دارند تا از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.
وی با اشاره به لغو تمامی مراسم عزا در استان و شهرستان بجنورد، خاطرنشان کرد: حتی اگر علت مرگ فردی ویروس کرونا نیز نباشد، تعداد افراد حاضر بر سر مزار وی بسیار محدود شده است.
کریمی با اشاره به مسدود شدن مسیر منتهی به پارک جاوید و دیگر گورستان های بجنورد از آخرین پنجشنبه سال گذشته و روز عید، اظهار داشت: هم اینک این محدودیت را اعمال نمی شود ولی در صورت لزوم و رعایت نکردن اصول بهداشتی، باز هم این محدودیت ها اعمال می شود.
وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۲۰ نفر از پرسنل سازمان آرامستان ها مشغول به فعالیت هستند که در صورت شلوغی و ازدحام افراد در محل آرامستان ها وارد عمل شده و نفرات را پراکنده می کنند.
کریمی افزود: با این وجود تا امروز ازدحام مردم در محل آرامستان ها تا حدی نبوده که بخواهیم مانع حضور آنها در محل مزار عزیزانشان شویم و مشکلی در این رابطه نداشته ایم.
وی با اشاره به ضدعفونی مکرر آرامستان های بجنورد، خاطرنشان کرد: هم اینک هیچ ممنوعیتی برای حضور افراد بر سر مزارها وجود ندارد ولی در صورتی که خانواده ها رعایت نکنند از ورود آنها جلوگیری می شود.
وی یادآورشد: هم اینک حضور مردم بر سر مزار افراد فوتی جدید نیز به میزان حداقلی رسیده به طوری که حتی آیین های مربوط به دفن و خواندن نماز میت نیز توسط خود کارکنان آرامستان انجام می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی نیز با اشاره به بسته شدن ورودی آرامگاه امامزاده عباس بن موسی بن جعفر (ع) بجنورد از ۲۰ اسفندماه پارسال، خاطرنشان کرد: اکنون هیچ‌گونه امکانی برای ورود افراد در این محل وجود ندارد.
حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی یادآور شد: این در حالی است که دفن اموات غیر کرونایی را در محل معصوم زاده بجنورد داریم ولی با حداقل نفرات و بعد از برگزاری مراسم دفن نیز مجدداً ورودی معصوم زاده برای ورود عموم بسته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =