انتقال از فرد به فرد، عامل بیش از نیمی از مبتلایان به کرونا در پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - شمار مبتلایان به ویروس همه‌گیر کرونا در پاکستان همچنان درحال افزایش است و به گفته مقامات این کشور، انتقال کرونا از یک فرد به فرد دیگر عامل ۵۸ درصد شیوع این بیماری در پاکستان ارزیابی می‌شود.

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه کرونا در پاکستان امروز پنجشنبه اعلام کرد: در این کشور بیش از ۶۵۰۰ نفر به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده و ۱۲۴ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

براساس این گزارش، مقامات وزارت بهداشت پاکستان ۵۸ درصد عامل شیوع کرونا را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و ۴۲ درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، اعلام کردند.

مراکز بهداشتی مربوط به کرونا در پاکستان تا صبح امروز بیش از ۷۶ هزار مورد تست کرونا انجام دادند که از این بین ۶۵۰۵ تست مثبت اعلام شد. تاکنون ۱۶۴۵ بیمار کرونایی نیز توانستند این ویروس را شکست دهند.

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: عدم شناسایی ناقلان ویروس کرونا چالش جدی برای دولت به شمار می‌رود و به همین دلیل مقامات پاکستانی ضمن تمدید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از مردم خواستند تا به قرنطینه داوطلبانه پایبند بمانند.

خطر افسار گسیخته‌تر شدن کرونا در پاکستان

افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در پاکستان همچنان سرعت جهشی دارد و مسؤولان هشدار دادند که اگر سطح تمهیدات بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تشدید نشود، مهار کرونا از کنترل خارج خواهد شد.  

"عمران خان" نخست وزیر پاکستان هفته گذشته نسبت به تشدید وضعیت کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرد و هشدار داد: پاکستان با افزایش بیماران کرونایی و خطر کمبود امکانات و تخت بیمارستانی روبرو است.  

دولت پاکستان بیم آن دارد که در صورت عدم پایبندی مردم به فاصله‌گذاری اجتماعی شمار بیماران کرونایی به ده‌ها هزار نفر افزایش یابد.  

وزارت بهداشت پاکستان به اطلاع دیوان عالی این کشور رساند که هرچند میزان افزایش مبتلایان به کرونا در پاکستان در مقایسه با کشورهای منطقه کم است، اما احتمال افزایش بیماران به ۵۰ هزار نفر تا آخر ماه آوریل (۱۱ اردیبهشت) وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha