می‌توان به نسل جدید کشتی ایران خوشبین بود

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه می‌توان به نسل جدید کشتی خوشبین بود، گفت: با وجود اینکه کشتی‌ها برگزار نمی‌شود، از طریق فضای مجازی پیگیر تمرینات کشتی‌گیرانمان هستیم.

به گزارش روز پنجشنبه فدراسیون کشتی، «عباس حاج کناری» در مورد شرایط تمرینات کشتی‌گیران گفت: در حال حاضر که اردوها برگزار نمی شود، طبق برنامه ای که سرمربی تیم ملی به ما داده است نفرات را توسط تیم ملی را زیر نظر داریم و حدود ۱۰ کشتی گیر به من ارجاع شده است که به صورت تلفنی و از طریق فضای مجازی با آنها در ارتباط هستم.

وی ادامه داد: بیشتر با کشتی گیران وزن های پایین در ارتباط هستم و چند کشتی گیر نیز تا وزن ۸۶ کیلوگرم به من سپرده شده اند. در ارتباطی که با آن ها دارم شرایط آنها را بررسی می کنم و نسبت به آن برنامه ها را کم یا زیاد می کنیم. با توجه به اینکه در شمال زندگی می کنم، از نزدیک با برخی ملی پوشان از ملی پوشان از جمله رضا اطری، بهنام احسان پور، امیرحسین زارع و حسن یزدانی نیز در ارتباط هستم.

حاج کناری در مورد شرایط حال حاضر ملی پوشان تصریح کرد: کشتی گیران تمرینات خود را به خوبی پیگیری می کنند. البته قطعا در تمریناتی که زیرنظر کادر فنی تیم ملی در اردوها برگزار می شود فشار بیشتر است، اما با برنامه ای که از طریق مربی بدنساز و سرمربی تیم ملی به آن ها می دهیم حداقل یک جلسه تمرین را به صورت انفرادی انجام می دهند.

وی در مورد تعویق یکساله المپیک اظهار داشت: به نظر من این اتفاق برای ما خوب است و می توانیم بهتر عمل کنیم. با اینکه شرایط خیلی سخت است و کشتی گیران دیگر کشورها نیز بیکار ننشسته اند، اما من به نسل جوان کشتی خیلی خوشبین هستم، ما بر روی آن ها سرمایه گذاری کردیم و فکر می کنم که اگر همه چیز رو به روال باشد، امکانات و شرایط تمرینی خوبی داشته باشیم و بتوانیم از نظر روحی و روانی نیز به آمادگی لازم برسیم، می توانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

حاج کناری ادامه داد: البته از نظر کادر فنی، کسی انتخاب شده نیست ولی چون در هر وزن چند کشتی گیر خوب داریم، فکر می کنم هرکدام انتخاب بشوند و پیراهن تیم ملی را بپوشند شانس کسب مدال را خواهند داشت.

دارنده مدال های طلا و نقره کشتی آزاد جهان کشتی در مورد اینکه مبارزات کشتی در موقع حضورش در تشک کشتی تا به حال چه تفاوتی کرده است، گفت: امکانات حال حاضر نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست، مثلا وسایلی بدنسازی که در حال حاضر در اختیار داریم در آن زمان کمتر بود و خود من با آجر و بلوک و دویدن تمرینات آماده سازی را انجام می دادم و سختی بیشتری می کشیدیم، اما در حال حاضر امکانات بیشتر است. البته کشتی در هر دوره ای نسبت با شرایط آن دوره سختی های خودش را دارد، ولی با توجه به سبک کشتی ام اگر در این دوره بودم شاید راحت تر کشتی می گرفتم ولی باز هم نمی شود، دوره ها را با هم مقایسه کرد.

وی افزود: مبارزاتی که الان می بینم در لحظه کشتی گرفتن است و واقعا از دیدن آن لذت می برم. من خودم کسی بودم که در لحظات کشتی می گرفتم. در حال حاضر اگر یک کشتی‌گیر با یک سبک کشتی بگیرد موفق نیست. سرعت کشتی بالا رفته و هر لحظه شاهد یک اتفاق هستیم. در این مورد می توانم از اوتوگوروی ژاپنی نام ببرم. تصمیمات او در لحظه و بسیار بالا است و  سرعت خوبی در مبارزات خود دارد.

حاج کناری در مورد شرایط پیش آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: با وجود اینکه تمام تلاشم را در رعایت انجام نکات ایمنی و بهداشتی انجام می دهم، همه چیز را به خدا سپردم. رفتار مردم پس از کرونا در جهان تغییر خواهد کرد و بیشتر موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت خواهند کرد و به نظرم این موضوع باعث نزدیک شدن انسانها و یکدست شدن آنها در کره زمین می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha