۴۸ هزار خانوار بدون شناسنامه و نیازمند سیستان و بلوچستان کمک مالی دریافت می‌کنند

زاهدان- ایرنا- مسوول بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: ۴۸ هزار خانوار بدون شناسنامه، نیازمند و اتباع خارجی دارای همسر ایرانی از سوی این بنیاد کارت هدیه ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند.

آرشام هنرکار روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن آسیب معیشتی که این ویروس به اقشار نیازمند سیستان وبلوچستان وارد کرده بنیاد مستضعفان کمک معیشتی به سه قشر شامل فاقدان شناسنامه، اتباع خارجی دارای همسر ایرانی و نیازمندانی که تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی در این استان نیستند را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان با توجه به اینکه خانواده‌های فاقد شناسنامه از دریافت یارانه و کمک‌های معیشتی سازمان‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی محرومند در شرایط فعلی که مشکلات معیشتی اقشار آسیب پذیر جامعه را تهدید می‌کند برای بیش‌از ۲ هزار و ۶۰۰ خانواده کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است.

مسوول بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: این بنیاد به بیش‌از ۶ هزار و ۷۰۰ خانواده اتباع و مهاجرین خارجی که دارای همسر (زن) ایرانی هستند نیز کارت هدیه‌ای ۴۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان با همکاری استانداری سیستان و بلوچستان به بیش‌از ۳۸ هزار خانواده‌ای که در نوبت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، خانواده‌های آسیب پذیر عشایر، خانواده زندانیان نیازمند و خانواده‌هایی که در این استان تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند، هدایایی را به تناسب افراد تحت پوشش خانوارها از این بنیاد دریافت کنند.

هنرکار تصریح کرد: بر اساس تصمیم اتخاذ شده برای این ۳۸ هزار خانوار، خانواده‌های تک نفره هدیه‌ای ۲۰۰ هزار تومانی، خانواده‌های ۲ نفره هدیه‌ای ۳۰۰ هزار تومانی، خانواده‌های ۳ و ۴ نفره هدیه ۴۰۰ هزار تومانی و خانواده ۵ نفره و به بالا هدیه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی از سوی بنیاد مستضعفان دریافت خواهند کرد.

وی تاکید کرد:  قرار است این هدایا  در اختیارکمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان برای توزیع میان خانوارها قرار گیرد.

مسوول بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: خانوارهای نیازمندی که در این استان تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نیستند توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) شناسایی شده و در حال پایش هستند.

وی بیان کرد: بنیاد مستضعفان در رزمایش همدلی که برای مقابله با ویروس کرونا در کشور و سیستان وبلوچستان شکل گرفته ورود کرده است.

هنرکار ادامه داد: حمایت از فعالیت‌های گروه‌های جهادی، ورود در بحث کمک به ضدعفونی معابر و خیابان‌های سطح شهر و همچنین حمایت از گروه‌های جهادی که در حال تهیه ماسک و مواد ضدعفونی هستند را در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: بنیاد مستضعفان سیستان وبلوچستان بسته به نیاز گروه‌های جهادی در بحث مقابله با شیوع ویروس کرونا به این گروه‌ها کمک کرده و این روند همچنان ادامه دارد.

مسوول بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین این بنیاد در بحث تغذیه گروه‌های جهادی این استان ورود کرده و تا کنون پنج تن برنج را تحویل سپاه داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =