هشت هزارو۹۵۲ واگن باری و مسافری در راه‌آهن شمال‌غرب تعمیر شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: هشت هزارو ۹۵۲ واگن باری و مسافری در این منطقه از راه آهن طی سال گذشته تعمیر شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن ۳۸ درصد افزایش یافته است.

علی خدایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۴ درصد تعمیرات مربوط به تعمیر ویژه ی واگن‌های باری، ۲۹ درصد ویژه واگن‌های مسافری، پنج درصد تعمیر ویژه لکوموتیو و مابقی نیز مربوط به تعمیرات جاری واگن های باری بوده است.
وی از تعمیر جاری هفت هزارو ۴۰۲ واگن باری در سال گذشته خبر داد و اظهارداشت: تعمیر ویژه واگن های باری ۹۳۶ مورد، واگنهای مسافری ۲۲ مورد و تعمیر ویژه لکوموتیو نیز ۵۹۲ دستگاه انجام شده است.
خدایی یادآوری کرد: در زمینه تعمیرات جاری واگن های باری رشد ۳۸ درصدی، ویژه واگن های باری ۲۴ درصد، ۲۹ درصدی تعمیرات ویژه واگن های مسافری و  تعمیر ویژه لکوموتیو  نیز رشد پنج درصدی یافته است.
وی به تعمیر واگن های مسافری و باری در سال ۹۷ اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت ۶ هزارو ۷۰۰ واگن باری، ویژه واگن باری، ویژه واگن مسافری و ویژه لکوموتیو، تعمیر و در خط ریلی فعال شده اند. 
مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: تعمیر جاری و ویژه واگن های باری در پست های بازدید، تعمیرات ویژه واگنهای مسافری در خطوط تعمیراتی و تعمیرات ویژه لکوموتیو در واحد تعمیرات دیزل اداره کل انجام شده است.
به گزارش ایرنا، راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان و میانه را پوشش می دهد.
این اداره کل ۶۰۱ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی دارد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است.
و در بخش باری نیز، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال می باشد و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها