۶۰ درصد سوادآموزان شیروانی روستایی هستند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: ۶۰ درصد از سوادآموزان این شهرستان که سال گذشته آموزش دیدند ساکنان مناطق روستایی بودند.

سیدحسن باقرزاده، جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۹۲۰ نفر پارسال در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در این شهرستان دوره های سوادآموزی را گذراندند، افزود: ۲۰ درصد این افراد مرد و ۸۰ درصد زن بودند.

وی سهمیه سوادآموزی تعیین شده برای این شهرستان در سال گذشته را ۹۱۲ نفر عنوان کرد و گفت: شیروان بیشتر از سهمیه خود سوادآموز جذب کرد که در دوره های سوادآموزی ۳۹۰ نفر، در تحکیم ۳۳۰ نفر و انتقال نیز ۲۰۸ نفر جذب کلاسهای آموزشی شدند.

باقرزاده افزود: برای سوادآموزان دوره تحکیم ۳۲ کلاس درس و دوره انتقال ۱۸ کلاس درس برگزار شد که دوره های سوادآموزی هم به صورت فرد به فرد بوده است و ۱۰۰ نفر آموزش دهنده در این زمینه مشارکت داشتند.

رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: مدت زمان آموزش در کلاس های سوادآموزی ۴۰۰ ساعت، انتقال ۶۰۰ ساعت و تحکیم ۲۰۰ ساعت بود که باید تا پایان اردیبهشت ماه ادامه می یافت ولی با توجه به انتشار ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، کلاس ها به صورت غیرحضوری و تولید محتوا برگزار می شود.

شیروان با ۱۵۶ هزار نفر، دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی است که طبق سرشماری سال ۹۵، ۶ هزار و ۴۵ بی‌سواد دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =