امکان افزایش ساعت آموزشی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان وجود دارد

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در صورتی که همچنان شرایط حاضر در مورد ویروس کرونا باقی بماند امکان استفاده از کلاس‌های درسی الکترونیکی و افزایش ساعت آموزشی و کلاس‌های درسی دانشجو و معلمان در این دانشگاه وجود دارد.

حسین خنیفر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: دانشگاه فرهنگیان آمادگی دارد برای جبران عقب افتادگی درسی دانشجو معلمان اقدامات لازم را انجام دهد همانگونه که تاکنون برای ارائه انواع آموزش ها به صورت مجازی دریغ نکرده است و آموزش‌ها در این دانشگاه تعطیل نشده است.

وی اظهار داشت: به عنوان نمونه برنامه‌ریزی دقیق برای الکترونیکی شدن بسیاری از دروس دانشجو معلمان یکی از سناریوهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان است تا در چنین شرایطی دانشجویان با مشکل مواجه نشوند.

وی ادامه داد: البته با توجه به بروز اینگونه مشکلات و در صورت احتمال چنین شرایطی دیگر مشکلی برای تدریس الکترونیکی دانشجویان وجود نخواهد داشت که به همین دلیل آموزش الکترونیکی از برنامه‌های مهم این دانشگاه در آینده هم برنامه‌ریزی شده است.

خنیفر با بیان اینکه یکی دیگر از سناریوهای دانشگاه فرهنگیان استفاده بیشتر از کلاس های درس به صورت مجازی برای آمادگی بیشتر در زمان بروز حوادث یا اینگونه بیماری‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: قبل از شیوع کرونا  دانشگاه فرهنگیان ۳۰ ماده درسی در قالب ۶۰ واحد الکترونیکی کرد که در این شرایط بسیار مورد استفاده دانشجویان قرار گرفت.

وی ادامه داد: وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اطلاعات اعلام کرده که تنها ۱۰ درصد واحدها می تواند الکترونیکی باشد و اکنون دانشگاه فرهنگیان ۲.۵ درصد دروس عمومی خود را به صورت الکترونیکی تبدیل کرده است تا بهتر در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

خنیفر اضافه کرد: اگرچه با شیوع ویروس کرونا تمامی کلاس‌های دانشگاه تعطیل شد اما آموزش تعطیل نشد و ستادی برای برنامه‌ریزی در این زمینه تشکیل شد تا به تحصیل دانشجو معلمان خدشه‌ای وارد نشود.

وی با بیان اینکه اقدامات دانشگاه فرهنگیان در امر آموزش الکترونیکی موفقیت آمیز بوده است، تاکید کرد: اکنون هم با سه شیوه ارائه آموزش‌ها به صورت الکترونیکی ، خود آموزی و بسته های آموزشی برنامه‌های این دانشگاه در حال انجام است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: اکنون تدریس با این سه شیوه در حال انجام است و طبق زمان بندی دانشجویان در حال دریافت آموزش ها یه صورت الکترونیکی هستند تا از تحصیل عقب نمانند.

خنیفر ابراز امیدواری کرد با این برنامه‌ریزی ها بتوانیم دانشجویان را از تحصیل دور نکنیم و آموزشها را همچنان ارائه دهیم.

 به گزارش وزارت بهداشت، تاکنون ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۴ نفر تا روز گذشته- چهارشنبه- جان باختگان کرونا در کشور به جهار هزار و ۷۷۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha