ادعای آمریکا: شناورهای ایرانی در خلیج فارس به کشتی‌های جنگی ما نزدیک شدند

تهران- ایرنا- ارتش آمریکا مدعی شد که چند شناور ایرانی به کشتی‌های نظامی ایالات متحده که در شمال خلیج فارس حضور داشتند، نزدیک شدند.

«ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا» در خاورمیانه بامداد پنجشنبه در بیانیه‌ای ادعا کرد که روز ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) ۱۱ شناور ایران بارها به طرز خطرناکی به کشتی‌های نظامی «یو اس اس لوئیس بی پولر»، «یو اس اس پال همیلتون»، «یو اس اس فایربولت»، «یو اس اس سیروکو»، «رانگل» و «مائوی» که مشغول انجام عملیات مشترک هماهنگی با بالگردهای آپاچی AH-۶۴E ارتش آمریکا در آبهای بین‌المللی شمال خلیج فارس بودند، نزدیک شدند.
این بیانیه همچنین ادعا کرد که شناورهای ایرانی «با سرعت بالا و در فاصله نزدیک» به کشتی‌های نظامی آمریکایی نزدیک شدند، به طوری که چندین بار به فاصله «۵۰ یاردی» پولر و به «۱۰ یاردی» مائوی رسیدند.
در ادامه این بیانیه آمده است که نیروی دریایی، گارد ساحلی، تفنگداران و نیروی زمینی آمریکا از اواخر ماه مارس در شمال خلیج فارس در حال رزمایش هستند.
سازمان تروریستی سنتکام در بیانیه خود بر خلاف عرف و قوانین بین‌الملل و سابقه تاریخی منطقه از نامی مجعول برای خلیج فارس استفاده کرده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha