فرماندار: کرونا علت فوت همه مبتلایان در ایوان نیست

ایلام - ایرنا - فرماندار ایوان گفت: علت مرگ همه افرادی که در این شهرستان کرونا مثبت بوده و جان خود را از دست داده اند لزوما ابتلا به این بیماری نیست.

امیدعلی سبزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی از این فوتی ها همزمان که به کرونا مبتلا شده بودند دارای بیماری زمینه ای نیز بوده که به علت این بیماری ها یا سکته جان خود را از دست داده اند اما بر اساس دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی در آمار فوتی های کرونا محاسبه شده اند. 

وی یادآور شد: این موضوع باعث بالا رفتن آمار فوتی های کرونا در این شهرستان شده و بازتاب منفی داشته است که باید در این زمینه شفاف سازی لازم صورت بگیرد.

فرماندار ایوان گفت: افرادی به علت ناراحتی ها و مشکلات زمینه ای فوت کرده‌اند که موضوعی کاملاً طبیعی است اما سوال اینجاست آیا کسی که بیماری قلبی داشته و بر اثر ایست قلبی دچار مرگ شده و کرونای وی هم مثبت بوده در رده فوتی های بیماران کرونایی قرار می‌گیرد.

سبزی یادآور شد: رعایت پروتکل های بهداشتی منطقی و ضروری است و ما نیز همچنان به برنامه هایی که در راستای مبارزه با کرونا داشتیم ادامه می دهیم.

فرماندار ایوان گفت: این برنامه ها شامل ضدعفونی کردن سطح شهر، معابر، اماکن، محلات و روستاهاست و برای ارتقای سلامت شهروندان عملیات ضدعفونی شهر هر شب تا پایان بیماری کرونا ادامه دارد.

سبزی بر اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند تاکید کرد و اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل رعایت فاصله اجتماعی اقداماتی در سطح شهرستان همانند سایر شهرستان ها در دستور کار قرار دارد و به این روند ادامه می‌دهیم.

وی یادآور شد: برای عبور از وضعیت کنونی و پایان بحران کرونا، تمام مردم باید موارد ایمنی را رعایت کرده و به قطع زنجیره انتقال کرونا کمک کنند.

وی تاکید کرد: تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهیم بود و با ضدعفونی معابر، اماکن و محلات، اقدامات بهداشتی در این زمینه انجام می گیرد.

شهرستان ایوان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.

این شهرستان دارای بیشترین آمار فوتی های ناشی از کرونا در بین شهرستان های ۱۱ گانه استان ایلام است و از نظر آمار مبتلایان نیز پس از شهرستان ایلام در رده دوم قرار دارد اما در روزهای گذشته روند ابتلا و فوت ناشی از کرونا در این شهرستان نسبتا کاهشی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =