۲۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83752613
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گروه ۲۰ با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد

تهران- ایرنا- وزرای دارایی گروه ۲۰ با تعویق بازپرداخت وام کشورهای فقیر موافقت کرد تا این کشورها بتوانند به منابع لازم برای مقابله با کرونا دسترسی پیدا کنند.

به گزارش چهارشنبه شب بلومبرگ، وزرای دارایی و رؤسای بانک‌های کشورهای گروه ۲۰ در بیانیه‌ای که پس از ویدیوکنفرانس خود منتشر شد، از توافق در خصوص یادداشت تفاهمی برای تعویق موقت بازپرداخت وام کشورهای فقیر خبر دادند.
در این بیانیه آمده است: ما از تعلیق زمان‌دار بازپرداخت وام برای فقیرترین کشورها حمایت می‌کنیم.
بانک جهانی ماه گذشته در گزارشی اعلام کرد که کشورهای فقیر در سال جاری باید ۱۴ میلیارد دلار از بدهی‌های خود را به دولت‌ها و نهادهای خارجی پرداخت کنند.
این کشورها همچنین میلیاردها دلار دیگر به وام‌دهندگان و بانک‌های بخش خصوص بدهی دارند.  
«موسسه امور مالی بین‌الملل» برآورد کرده است که کشورهای فقیر در مجموع ۱۴۰ میلیارد دلار بدهی دارند. این برآورد شامل همه انواع بدهی به بخش خصوص و دولتی داخلی و خارجی است.
این موسسه که بانک‌های بزرگ و موسسه‌های مالی دنیا عضو آن هستند، هفته گذشته اعلام کرد که از تعلیق بازپرداخت بدهی‌های کشورهای فقیر حمایت می‌کند.
خبرگزاری فرانسه نوشت: وزرای دارایی و رؤسای بانک‌های گروه ۲۰ در ویدیوکنفرانس چهارشنبه خود از بانک‌های خصوصی نیز خواستند تا در طرح تعویق بازپرداخت بدهی‌ها که ۷۶ کشور فقیر را شامل می‌شود، مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha