استاندار: آغاز به کار صنوف پرخطر قم پلکانی خواهد بود

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: فعالیت صنوف پرخطر قم مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بعد از اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌صورت پلکانی خواهد بود.

بهرام سرمست عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران قم، در جمع خبرنگاران بیان کرد: برای بازگشت و نحوه فعالیت‌های اقتصادی ۱۱ صنف پرخطر در حال پیگیری از ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

وی ادامه داد: طرح فاصله‌گذاری هوشمند در سطح ادارات، واحدهای تولیدی و صنعتی باقدرت در حال انجام است.

وی تصریح کرد: درمجموع رعایت‌های عمومی مردم در فاصله‌گذاری اجتماعی مطلوب بوده و کنترل ورودی‌های شهر قم تا پایان فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

سرمست بیان داشت: صنوف کم‌خطر قم برای فعالیت در طرح فاصله‌گذاری هوشمند باید تا پایان هفته جاری اطلاعات خود را در سامانه سلامت ثبت نمایند.

استاندار قم اضافه کرد: هدف‌گذاری قم در ثبت‌نام اصناف در سامانه سلامت، درج اطلاعات تمام این واحدهای صنفی است.

سرمست گفت: در رابطه با شکل فعالیت اماکن مذهبی در ماه مبارک رمضان نیز در حال مذاکره با ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و تصمیم‌های کنونی فقط تا پایان فروردین‌ماه اعمال می‌شود.

استاندار قم در پایان با اشاره به سیلاب اخیر طی هفته جاری در قم عنوان کرد: در این سیلاب شاهد تلفات انسانی نبودیم اما این حادثه نشان داد که استان قم باید به دنبال تامین زیرساخت‌های مقابله با سیلاب به‌ویژه در سطح روستاها باشد.

به گزارش ایرنا، کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =